News / Slider / Wkrótce w Kinie / 13 marca 2014

Wkrótce w kinie – oscarowy „Dallas Buyers Club „

Rozdanie najpopularniejszych nagród, Oscarów, już za nami, a już w tym tygodniu bo 14 marca polscy widzowie będą mogli obejrzeć nagrodzony film Dallas Buyers Club z Jaredem Leto i Matthew McConaughey w rolach głównych. Jesteście ciekawi jak wypadli tegoroczni zdobywcy Oscara? Opinii jest już sporo, warto jednak zauważyć, że większość jest pochlebna – „Aktorskie szarże, dynamiczna narracja, efektowna i szanująca inteligencję widzakonwencja, sporo humoru, zarówno na poziomie słowa, jak i formy filmowej, podbudowujące przesłanie i sprawdzony motyw choroby jako kuźni charakteru. Okej, „Witaj w klubie” to film skrojony pod Oscary. Tym razem jednak warto wziąć to za komplement”

O czym jest sam film? Dallas Buyers Club (polska wersja tytułu: Witaj w klubie) to historia oparta na faktach, opowiadająca o połowie lat 80-tych i o momencie w którym wybuchła epidemia HIV. Chory elektryk i kanciarz, Ron Woodroof, postanawia przeciwdziałać chorobie na własną rękę i pracuje nad systemem pomocy w zdobywaniu leków osobom zarażonym wirusem HIV. Organizuje nielegalny system ochrony osób podobnych do siebie, a leki, które rozprowadza na rynek, zaczynają działać cuda.

7597314.3

Viktoria Skrzypiec

 

Źródło


Tags:  Dallas Buyers Club film nagroda Oscar premiera SilesiaYoung Witaj w klubie Wkrótce w Kinie

Bookmark and Share
Previous Post
Ginekolog przemawia
Next Post
10 najpiękniejszych miejsc w Polsce
You might also like
0 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>More Story
Ginekolog przemawia
W życiu każdej kobiety nadejdzie w końcu ten dzień, który staramy się odsunąć od siebie jak najdalej z nadzieją,...