Książki Mai Kotarskiej cieszą się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem. Jest ona autorką między innymi kryminału „Dracena przerywa milczenie”, „Gdzie ja miałam oczy” czy „Strusie jajo”. Na podstawie scenariuszu filmu Ilony Łepkowskiej, napisała powieść „Nie Kłam Kochanie”, który jest uznawany za jedną z lepszych polskich komedii romantycznych. Wszystkie książki Kotarskiej pełne są humoru i niebanalnych zwrotów akcji.

Niedawno, całkiem przypadkiem, z nudy wypożyczyłam książkę. Po raz kolejny oceniłam ją po okładce i przyznam, że znowu się nie myliłam – była bardzo ciekawa. Tytuł „Ostrożnie z Marzeniami” jest swego rodzaju przestrogą przed własnymi zachciankami. Opisane są one w sposób bardzo zabawny, tworząc z książki ciekawą „komedię”.

Co może stać się, kiedy młoda dziewczyna otrzymuje ogromny spadek po ledwo znanym wujku? Czy może nadal toczyć spokojne życie?

Początek jest niewinny i spokojny. Młoda kobieta otrzymuje dom po wujku, którego ledwo znała. Bez zastanowienia jednak przyjmuje ostatnią wolę krewnego. Cóż lepszego można dostać od losu? Domek jest mały, przytulny, ale ma jedną wadę – trzeba dzielić go z pewną miłą staruszką. Mimo to los daje jej dodatkowy prezent, nieboszczyk zostawia jej także kota, który nie raz będzie towarzyszem w samotności. W życiu Agnieszki wszystko staje do góry nogami. Niebawem odchodzi od niej wieloletni narzeczony, a ona sama wchodzi w problemy z prawem i mafią. Do tego wszystkiego pojawia się konflikt z sąsiadką, która okazuje się kobietą pokroju Pani Connelly z filmu „Starsza Pani musi zniknąć”. Tyle, że tu nie będziemy mieli do czynienia z telewizorem na klaskanie, liczeniem tabletek i zabawną papugą. W tym momencie zaczyna się dobry humor tej książki. Pani Sabina posiada niecodzienne poczucie humoru i więcej pomysłów jak dopiec współlokatorce niż niejeden student nie lubiący swojego sąsiada. Nic dziwnego, że Agnieszka jest w stanie podejrzewać ją o każde zło świata. Pomalowany samochód, rozrzucone śmieci to tylko gra wstępna do tej wojny, która ledwo się zaczęła. Bohaterka ma na głowie coraz więcej problemów, mimo to nie zostaje sama. Ma u boku kilku dobrych przyjaciół na których może liczyć o każdej porze dnia. Do tego niebawem dzięki kolejnemu niefortunnemu wydarzeniu na horyzoncie pojawia się nowa miłość…

ostroznie_z_marzeniamiSerdecznie polecam tę książkę wszystkim fanom zdrowego humoru. Nie da się przy niej nudzić, ale uwaga! Jest bardzo wciągająca. Autorka stanęła na wysokości zadania pisząc własną historię o pozornie miłej starszej pani i fortunie, która nie zawsze nam sprzyja. Bez zbędnego przedłużania zapraszam do wyjścia z domu i wybrania się prosto do biblioteki to te ciekawą książkę!

Agata Krypczyk