„Siatkówka? To moje życie. Uwierzcie mi, że myślę o tym często – wybór siatkówki był punktem zwrotnym w moim życiu …”

Choć od premiery książki o Andrea Anastasim minął już prawie rok, to dalej sprzedaje się ona wyśmienicie. Miała być swoistym preludium do złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jak się skończyło, wszyscy wiemy…

Ta lektura jest bardzo ważnym elementem w mojej biblioteczce. Dokładnie pamiętam, jak wręcz siłą przekonałam mamę, by zawiozła mnie do najbliższego „Empiku”. Wchodzę do sklepu, a tam już na wejściu, ogromny stos „Krasnala”. Po 5 minutach z bananem na twarzy i z publikacją pod ręką udałam się do domu. Przeczytanie 189 stron zajęło mi godzinę.

To idealna biografia dla każdego fana siatkówki. Nie tylko dla kibica reprezentacji Polski, lecz po prostu dla człowieka zakochanego w tej dyscyplinie. Uwierzcie, „Krasnala” wręcz pochłania się, a z jeszcze większą przyjemnością słucha się, jak Andrea mówi o kibicach.

Książka, to relacja napisana z perspektywy dziennikarza, wzbogacona o przepiękne zdjęcia. Anastasi opowiada o swoich pierwszych krokach w dorosłym życiu, siatkówce, miłości … i Polsce. Egzemplarze podzielone są na rozdziały – etapy w życiu trenera polskiej reprezentacji.

Andrea Anastasi to wojownik przekonany do własnego zdania. Dlaczego warto przeczytać tę niezwykłą biografię? Jest napisana prostym językiem, bez przekłamania, mówi o wzlotach i upadkach „Nano”. Jest po prostu namacalną historią jednego z najlepszych trenerów i siatkarzy na świecie.

 * zdjęcia prywatne

 Joanna Świderek