Wczoraj w Rybniku w kawiarnia Sweet Home Silesia odbył się niesamowity koncert z okazji Dnia Matki na którym mogliśmy posłuchać zdolnych muzyków. Wystąpili – Julia Jagos, Magdalena Wydriński i Sebastian Niemczycki.

Julia Jagos – wokalistka, kompozytorka, instrumentalistka (gra na skrzypcach oraz fortepianie), najlepiej czuje się w poezji śpiewanej, piosence aktorskiej i kabaretowej. Julia ukończyła I i II stopień Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, a obecnie jest studentką IV roku Prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ponadto jest uczestniczką najnowszej edycji programu ,,Szansa na sukces. Opole 2019″, a jej osiągnięcia to mi.in. wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” z nominacją do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, laureatka Kameralnego Festiwalu Piosenki w Katowicach, Wojewódzkich Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej T-Art, laureatka nagrody Grand Prix na Festiwalu Pieśni Maryjnej, laureatka Regionalnych przesłuchań Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej.

Magdalena Wydriński – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, artystka estradowa, manager, trenerka wokalna, muzyk sesyjny. Specjalizuje się w klimatach jazzowo-rozrywkowych. Ukończyła Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w Rudzie Śląskiej w klasie wokalistyki estradowej. Obdarzona charakterystycznym głosem o mocnej, ciemnej barwie. Laureatka wielu konkursów, festiwali muzycznych i przeglądów poetyckich oraz nagrody „Śląskiego Kamyka” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność na rzecz rozwoju kultury województwa. Półfinalistka programu „Zostań Gwiazdą” telewizji TELE 5. Brała udział m.in. w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2015), Koncercie TVP 1 „Polska w hołdzie Powstańcom Śląskim” (2016), projekcie musicalowym Teatru Nowego w Zabrzu pt. „Fabryka marzeń” i wielu innych. Nauczyciel wokalu, emisji głosu oraz prowadząca zajęć wczesnodziecięcych (umuzykalnienie dla maluszków). Wychowawca oraz wykładowca warsztatowy obozów Intercamp – BTA Kompas, pomoc organizacyjna Warsztatów Muzycznych „Muzyczna Owczarnia” w Jaworkach, Pienińskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej „OwczaChatka” w Szczawnicy oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocART” w Katowicach. Współpracownik Stowarzyszenia Power of Soul, działającego na rzecz promocji kultury wśród młodych adeptów sztuk. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem – trzymamy kciuki!

Sebastian Niemczycki – pianista, organista, aranżer, dyrygent. Z wyróżnieniem ukończył I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Rowickiego w Żywcu (klasa fortepianu) oraz II stopień Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (klasa organów). Na codzień jest organistą u franciszkanów na Klimzowcu, ponadto koncertuje w Polsce i za granicą (kraje takie jak Czechy, Niemcy, czy Słowacja). Sebastian jest laureatem licznych konkursów dla organistów. Tworzy cieszący się popularnością cykl ,,Niecodziennych Koncertów Kolęd”, tym samym czynnie włączając się w życie powiatu. Jest również organizatorem licznych warsztatów muzyczno-liturgicznych skierowanych dla chórów i orkiestr. Obecnie pełni funkcję dyrygenta Beskid SoundProject, a także żywieckiego chóru ,,Akord”. Prowadzi także klasę akordeonu i fortepianu w Beskidzkim Centrum Muzycznym w Żywcu.

 

Bardzo dziękujemy artystom za występ, a Sweet Home Silesia za niesamowitą gościnność.

 

Viktoria Skrzypiec i Adriana Płuciennik