Każda kobieta chciałaby mieć piękne, błyszczące i zadbane włosy, jednak jak się okazuje nie jest to takie łatwe… Wchodzimy do apteki, czy drogerii i widzimy szampony, odżywki i inne detergenty, które mają sprawić, że będą one w dotyku jak jedwab, lub powiększą swoją objętość i nie będą wypadać. Skuszeni „magicznymi” właściwościami produktów, kupujemy je, jednak po pierwszych użyciach nie czujemy specjalnego efektu, czasem nawet przeciwnie. Nasze włosy nieraz szybciej zaczynają się przetłuszczać i nie mają obiecanego blasku, a nas czeka jedno wielkie rozczarowanie i strata pieniędzy.

Testowałam już wiele odżywek, niestety żadne nie cały mi pożądanego efektu, więc postanowiłam znaleźć naturalne sposoby na zdrowe, piękne włosy. O radę poprosiłam mamę i babcie. W ich czasach nie było takiego wyboru jak dziś, a o włosy i tak trzeba było dbać. Opiszę, dla Was teraz kilka domowych sposobów, które wierzcie lub nie, działają wspaniale.

Jajka
Jak się okazuje najlepszym sposobem na zniszczone i delikatne włosy są surowe żółtka jajek. Należy zrobić papkę z dwóch żółtek z odrobiną cytryny. Nałożyć na włosy i pozostawić na 5 minut, aby delikatnie wsiąkło w nasze włosy. Następnie trzeba porządnie spłukać masę, a zabieg powtarzać raz na tydzień. Nawet po drugim zastosowaniu poczujecie efekt.

Drożdże
Mówi się: „rośniesz jak na drożdżach”, więc warto pamiętać, że te grzyby rzeczywiście mają te „magiczną” zdolność. Działa ona także na nasze włosy. Chcesz aby były dłuższe? Przyśpiesz ten proces domową maseczką i koktajlem. Należy przygotować napój z ¼ kostki drożdży rozpuszczonych w szklance gorącego mleka. Z cukrem można pić na co dzień,  a dla lepszego efektu płyn można użyć jako płukankę raz w tygodniu.

Czosnek
Ostatnio mówiłam Wam o leczniczych właściwościach czosnku. Okazuje się, że działa on także na włosy. Gotujemy wywar z pokrojonych kilku ząbków czosnku i po wystygnięciu płuczemy w nim włosy. Po tym należy kilka razy umyć włosy zwykłym szamponem do pielęgnacji codziennej i płukać, aż do pozbycia się zapachu czosnku. Ten zabieg dobrze wpływa na zniszczone i wypadające włosy.

Cytryna
Działa w duecie z żółtkiem z jajka jako maseczka, ale także samodzielnie. Do codziennego  mycia włosów dodaj, za każdym razem, kilka kropek świeżo wyciśniętego soku cytryny, a niebawem uzyskasz efekt błyszczących i dobrze odżywionych włosów.

Nie daj się oszukać firmą produkujących chemikalia, ponieważ na celu mają wyciągnięcie od Nas pieniędzy. Postaw na naturalne piękno!

Agata Krypczyk (blog)