SilesiaYoung

Life style

Pierwsza randka co i jak

Ostatnio zwyczaj randkowania zaczyna trochę zanikać. To chyba znak czasów – spotkania w cztery oczy, w realu są wypierane przez spotkania w wirtualu. Sprzyja temu coraz szybsze tempo życia oraz rozwój mediów społecznościowych.

Niestety, kontaktowanie się przez internet powoduje, ze zanikają pewne zdolności związane z podtrzymywaniem kontaktów międzyludzkich. Nawiązywanie nowych znajomości jest szczególnie trudne w przypadku relacji damsko-męskich – one zawsze były nieco krępujące, bo przecież każda ze stron chce wypaść w oczach tej drugiej jak najlepiej. Ktoś kto decyduje się na pierwszą randkę powinien zachowywać się naturalnie, jednak warto pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze i najważniejsze – liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego na pierwszej randce trzeba wyglądać dobrze. Trudno dokładnie sprecyzować, co to znaczy, bo każdy człowiek ma inny gust. Kwestia doboru stroju musi zostać podjęta indywidualnie, bo nie warto na siłę ubierać się z coś co będzie powodowało, że poczujesz się niekomfortowo. Jednak zawsze ubranie musi być schludne – czyste, wyprasowane, bez dziur i tym podobnych niespodzianek.

Każda kobieta będzie zauroczona, jeśli na początku spotkania dostanie drobny upominek. Mogą to być kwiaty, ładnie opakowane słodycze lub inny niezobowiązujący drobiazg. Ważne, żeby poczuła się wyjątkowo, ale nie czuła, że próbuje się ją „kupić”.

Bardzo ważne jest miejsce pierwszej randki. Wcale nie musi być stereotypowo – kolacja w restauracji przy świecach jest dość krępująca w przypadku, gdy dwoje ludzi dopiero poznaje się. Lepiej wybrać bardziej rozrywkowe miejsce – kręgielnia, kino, klub ze stołami bilardowymi. Wiele zależy od charakteru kobiety. Niektóre lubią wyzwania – te warto zabrać na gokarty lub narty. Inne preferują spokojniejsze formy spędzania wolnego czasu, więc będą czuły się bardziej bezpiecznie podczas spaceru po parku.

Alkohol to dobry „rozweselacz” pod warunkiem, że stosuje się go z umiarem. Nie ma nic niestosownego w tym, żeby zaproponować dziewczynie alkohol, ale niech to będzie raczej lampka wina lub delikatny drink, a nie setka wódki. Po pierwsze wino czy drink są bardziej eleganckie, po drugie – panowie powinni pamiętać o tym, że kobiety szybciej upijają się. Każda ma swoje upodobania, więc najlepiej daj swojej wybrance wybór – wino białe czy czerwone, drinki z whisky czy z wódką, słodkie czy orzeźwiające?

Oczywiście, nie można zapominać o kulturze osobistej, bo nawet bardzo elegancko ubrany i atrakcyjny mężczyzna nie zyska sympatii żadnej kobiety, jeśli będzie zachowywał się chamsko lub niestosownie do sytuacji. Nie chodzi tylko o takie podstawowe kwestie jak przepuszczanie kobiety w drzwiach czy nieużywanie wulgaryzmów, ale także o umiejętność prowadzenia rozmowy w taki sposób, żeby nie tylko mówić, ale także wysłuchiwać druga stronę i okazywać zainteresowanie nią.

1 komentarz

  1. Marzenamar 30, 2012 at 14:12Reply

    Mogę szczerze przyznać, że artykuł bardzo fajny, podoba mi się, ale mam jedno „ALE”. Myślę, że fragment o alkoholu to trochę przesada, nie proponuje się dziewczynie alkoholu na pierwszej randce! A do tego, że się szybciej upijają? Uważam, że ten fragment nie pasuje całkowicie tutaj.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ich styl
Popularne