SilesiaYoung

Ich pasja

Paulina Goranov

1. Kiedy i w jaki sposób rozpoczęła się twoja przygoda z muzyką? ???

W pierwszej klasie szkoły podstawowej, nauczyciel muzyki – pan Waldemar Halfar zorganizował przesłuchania dla pierwszaków, aby kogoś wyłapać na akademie szkolne. Zaśpiewałam wtedy niecały ”Wlazł kotek na płotek” (bo całego nie znałam), po czym ten właśnie nauczyciel zaprosił mnie na zajęcia dodatkowe z wokalu i muzyki, na które zresztą uczęszczałam z wielkim entuzjazmem :) Po kilkunastu lekcjach, pan Halfar uznał że jest w stanie poświęcić mi swój czas, na lekcje indywidualne. Najpierw były akademie szkolne, później konkursy miejskie, ogólnopolskie, a jeszcze później międzynarodowe. Obecnie uczęszczam do prywatnego studium muzycznego ”Music Point”, i uczę się techniki emisji głosu. :)

2. Gdzie pierwszy raz wystąpiłaś publicznie?

Mój pierwszy występ publiczny odbył się oczywiście w szkole:) Jeśli chodzi o pierwszy konkurs, był to miejski konkurs piosenki ekologicznej ”Eko Song”. Zaśpiewałam wtedy piosenkę pt. ”Moja planeta”, którą zajęłam pierwsze miejsce, a następnie dzięki panu Halfarowi nagrałam ją na płytę w studiu muzycznym.

3. Skąd czerpiesz inspirację do wyboru piosenek?

Dobór piosenek jest zazwyczaj bardzo spontaniczny i przypadkowy. Staram się śpiewać utwory, które mają jakiś przekaz i sens. Pomimo tego że repertuar anglojęzyczny jest o wiele bardziej szerszy i łatwiej jest mi wybrać utwór który pokaże moje walory głosowe, nie zapominam o ojczystym języku. Śpiewam wiele utworów od artystów z lat w których jeszcze nie było mnie na świecie, i tacy właśnie inspirują mnie najbardziej. Z polskich wokalistów najbardziej cenię Ewę Demarczyk – ”czarną madonnę polskiej muzyki”, natomiast jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to staram się cały czas próbować czegoś innego. :)

4. Jakiej muzyki słuchasz ?

Na ten moment nie potrafię określić jakiej muzyki słucham, bo tak naprawdę słucham wszystkiego. Od popu, rapu, hip hopu, r&b aż po muzykę folkową. Jednym z nietypowych gatunków jakie słucham jest na pewno bułgarska chałga. Jestem otwarta na każdą muzykę, z wyjątkiem disco polo :P

5. Czy wiążesz swoją przyszłość z muzyką?

Pomimo tego że to bardzo ryzykowne, śpiew na pewno znajduję się w moim planie na przyszłość. To trudny cel do osiągnięcia, bo na rynek muzyczny jest wiele chętnych, ale moim celem jest po prostu śpiewać, niezależnie od tego czy będzie to śpiewanie dla kameralnego grona osób, czy też dla milionów ludzi. Jednakże mam jeszcze wiele innych pasji, myślę również nad aktorstwem.

6. Jak się czujesz na scenie? Co dają Ci występy przed szerszą publicznością?

Na scenie czuję się bardzo swobodnie i dobrze. Bardzo lubię występować zarówno przed szerszą, jak i mniejszą publicznością.Kocham śpiewać, dlatego nie mam kłopotów ze stresem. Każdy występ sprawia mi przyjemność, i zawsze traktuję to jako dobrą zabawę :)

7. Jaką radę dałabyś początkującym osobom  które dopiero zaczynają przygodę ze śpiewem?

Robić swoje i się nie poddawać :) Trzeba się też przygotować na to, że są ludzie którym dana osoba imponuje śpiewem, ale są i tacy którzy będą tylko i wyłącznie krytykować.

2 komentarzy

  1. Chanceuxcze 7, 2012 at 23:24Reply

    Wypowiada się fajnie, widać że bardzo kocha to co lubi tylko szkoda że nie ma żadnego nagrania… Można gdzieś jej posłuchać????? :)

    • minacze 10, 2012 at 14:05Reply

      Youtube :D Wpisz Paulina Goranov

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Poradniki
Na bieżąco
Ich pasja