Minecraft to gra, która wchłonęła nas na sporą część naszego wolnego czasu. Gra może nie powala grafiką, ale po wgraniu TexturePack’u jest już lepiej. Są dwa tryby gry: Survival –  w którym chodzi głównie o przetrwanie, a każdy materiał trzeba zdobyć własnoręcznie ; Creative – w nim można dać upust swojej fantazji, świat można kreować na własny indywidualny sposób, materiały są nieograniczone, a udogodnieniem jest możliwość poruszania się po całej mapie świata.

Możliwość grania w trybie Multiplayer jeszcze bardzie urozmaica grę. W sieci jest pełno filmików, na których znajomi zgadują się i budują np. repliki jakiś sławnych budowli. A oto próbka tego co można zbudować w tej grze.

Gra już sprzedała się w 7 milionach kopii a licznik nie zwalnia i za niedługo pewnie osiągnie 10 milionów. Koszt zakupu Minecrafta to 26.95 $. Niektórzy mogą powiedzieć, że za grę, w której chodzi tylko o stawianie lub burzenie sześcianów to za dużo. Sam tak na początku pomyślałem i byłem bardzo sceptycznie nastawiony to tej gry, ale gdy po raz pierwszy zagrałem to od razu zmieniłem zdanie. Najnowsza wersja gry to 1.3.2. Firma Mojang, która jest producentem tejże gry stara się poprawiać i ją urozmaicać , a update’y ukazują się dość często, usprawniana jest stabilność gry ( mniej zacinania się i “zżerania” pamięci operacyjnej), dodawane są nowe przedmioty, stwory, nowe gatunki drzew, krzaki itp.

Więc jeśli wasz chłopak pisze, że jest zajęty czy nie ma dla was czasu, to zastanówcie się czy czasami nie “tworzy wizualizacji” waszego wspólnego domu 🙂

 Daniel Brzeziński i Michał Gajda

 Źródła: 1, 2