Naszą kolejną perełką wyłowioną na ulicach tym razem Katowic jest Magdalena Kosman – studentka politologii, dla której moda jest nieodłącznym elementem życia. Nie do końca potrafimy powiedzieć co konkretnie zachwyciło nas w stylizacji Magdy, bo po prostu całość robi wrażenie. Akcentem, który ożywił całą stylizację są niezaprzeczalnie spodnie o intensywnym odcieniu. Zwróciłyśmy uwagę na to, że wszystkie dodatki zaczynając od bransoletki, czarnego kołnierza i ćwieków na nim, torebce i kończąc na butach są w jednym kolorze dzięki czemu wszystko wygląda świetnie.

Na Twoim blogu widziałam parę naprawdę świetnych stylizacji, skąd pomysł na to, by założyć bloga?
Magdalena Kosman: Właściwie była to spontaniczna decyzja ponieważ po maturze, a przed studiami miałam dłuższe wakacje i musiałam znaleźć dla siebie jakieś zajęcie, żeby się tak nie nudzić – założyłam więc bloga.

I tak sobie właśnie wyobrażałaś też „blogowy świat”, gdy w niego wkraczałaś?
Magda: Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie interesowałam się do końca blogami i to była dla mnie swego rodzaju nowość, którą zbadałam od środka. Na początku chciałam na blogu pisać tylko o tym co jest modne, opisywać różne trendy. Pamiętam swój pierwszy wpis, który dotyczył bermudów. Potem oglądając inne blogi zauważyłam, że bardzo dużo osób pokazuje swoje stylizacje więc pomyślałam, że i ja sama zaczne coś robić w tym kierunku i tak już zostało.

Właśnie – pokazujesz swoje stylizacje, skąd czerpiesz inspirację?
Magda: Z tego co mam w szafie, naprawdę! Co prawda przeglądam różne blogi czy magazyny, które poruszają temat mody, ale nigdy nikogo nie naśladuję, ani ślepo nie podążam za tym co aktualnie jest na topie.

A modą, interesujesz się od dawna?
Magda: Jakieś parę lat, nie potrafię się dokładnie określić ponieważ nie pamiętam dokładnie takiego momentu w moim życiu w którym zaczęłam większą uwagę skupiać na tym co mam na sobie i co na sobie mają inni. Zawsze myślałam, że moda jest bardzo droga i aby wyglądać fajnie trzeba mieć kupę kasy bo wiadomo, że wszystko co markowe jest cholernie drogie, a i modne. Teraz wiem, że to bzdura, a najlepsze rzeczy można kupić w używanych sklepach z odzieżą.

Wspominałaś o tym, że zaczęłaś też zwracać uwagę na to co na sobie mają inni, zdarza Ci się oceniać osoby po wyglądzie?
Magda: Muszę przyznać, że tak i myślę, że większość z nas tak ma ponieważ pierwsze wrażenie jest wrażeniem wizualnym i jest bardzo ważne. Jak idzie człowiek to pierwsze co robię to oczywiście patrzę jak wygląda. Często jest tak, że osób zwyczajnie ubranych kompletnie nie zauważam, po prostu staram się wyłapywać takie perełki.

Na blogu napisałaś o tym, że trochę zawiodłaś się myśląc, że ludzie z czasem zaczną coraz bardziej przejmować się swoim wyglądem
Magda: Taka jest prawda… Dużo osób ubiera się w sieciówkach, widzi co jest modne i zaraz po to leci. A potem jest tak jak widzimy – co druga osoba wygląda tak samo. Przejdźcie się po galerii handlowej czy po ulicach miasta i zobaczycie, że naprawdę niewiele jest osób, które są bardzo fajnie i oryginalnie ubrane. Dziś widziałam świetnie ubraną dziewczynę i od razu przykuła moją uwagę. Myślę, że naprawdę mało jest osób, które czerpią radość z ubierania się, doboru ubrań i komponowania stylizacji, osób, które ubierają się nie tak, by wyglądać na modnie ubranego człowieka, a po prostu, by pokazać siebie.

A nie masz czasem wrażenia, że ludzie po prostu boją się ubierać tak jak chcą?
Magda: Polska jest krajem nietolerancyjnym i to wcale nie jest nic nowego bo o tym się mówi na każdym kroku, często jest tak jak mówisz, że ludzie boją się opinii innych, krytyki z ich strony, ośmieszenia i po prostu nie chcą się wyróżniać, nie mają odwagi być tak do końca sobą.

Interesujesz się modą i to z nią wiążesz swoją przyszłość, czy masz inne plany?
Magda: Interesuję się też sporem, bo biegam i dziennikarstwem, pisaniem, językiem polskim i wszystkimi tymi gramatycznymi sprawami. Marzyłam o tym, by zostać dziennikarzem modowym, ale zwątpiłam w siebie w momencie, gdy nie dostałam się na dziennikarstwo i na chwilę obecną studiuję politologię. Czuję jednak, że nie będę pracować w swoim zawodzie, bo politolog nie tak łatwo znajdzie pracę. Patrząc w swoją przyszłość widzę siebie w branży związanej z modą, ostatnio dostaję różne propozycję, by pisać do różnych magazynów, które poświęcają się właśnie tej tematyce więc myślę, że będzie to dobry początek.

 Viktoria Skrzypiec i Adriana Płuciennik