SilesiaYoung

Life style

Kierowcy, strzeżcie się…

Od dwóch tygodni można zauważyć w Jastrzębiu projekt dwójki młodych i pomysłowych ludzi. Tych dwóch to Paweł Domaszk i Piotr Lejk. Odpowiadają oni za projekt „Lewo-Jazdy” który w przeciągu dwóch tygodni zarobił już ponad trzysta lajków. Nawet sporo jak na taki okres czasu. Ideą tego projektu jest na przykład wyłapywanie osób które zamiast jednego miejsca parkingowego zajmują trzy, mowa oczywiście o samochodach, motocyklach czy skuterach, a nie o grubych ludziach. Później takie zdjęcie umieszczają na swoim profilu na facebook’u owego przyłapanego delikwenta. Projekt też obejmuje wyłapywanie w sieci takich zdjęć i filmików o podobnej tematyce. Projekt chce się jednak głównie opierać na „łowcach” którzy im będą przesyłać takie zdjęcia które wyłapali w swoim mieście, a łowcą może być każdy, wystarczy że wyciągniemy aparaty gdy widzimy jakiś skrajny popis debilizmu ze strony kierowców, zrobimy zdjęcie i prześlemy twórcom projektu.

Znam twórców „Lewo-Jazdy” osobiście i byłem przy narodzinach pomysłu na ten projekt. Idea powstała gdy Piotr Lejk zauważył że jeden kierowca, mając głęboko w miejscu do którego światło nie dochodzi, linie parkingowe zaparkował zajmując dwa miejsca. Po dziesięciu minutach w ich głowach zrodził się pomysł na projekt i tak to powstało. Na pytanie czy nie boją się nienawiści i zemsty ze strony kierowców odpowiedzieli krótko : „Nie! Rejestracje nie są pokazane na zdjęciach, a parkować mogli normalnie.” Sam, osobiście jako autor tego tekstu uważam że to jest dobra inicjatywa, grunt że coś się w tym mieście dzieje. Świadczy to o jakiejś aktywności wśród młodzieży Jastrzębia, co się chwali, pytanie tylko czy udźwigną projekt? Ja, osobiście, życzę im powodzenia, mam nadzieję że wy też. Zachęcam was do lajkowania ich strony na facebook’u oraz samemu łowienia „perełek sztuki parkowania”

Tutaj macie link do ich profilu na facebook’u:
http://www.facebook.com/LewoJazdy

Adrian „Misiej” Milczarek

5 komentarzy

 1. kirussie 28, 2012 at 17:01Reply

  taaa pomysł się zrodził, istnieje wiele tego typu akcji, polskie karne kutasy i o wiele odważniejsza rosyjska akcja stop chamstwu, no ale powodzenia gimbuso histerzy :* z wyrazami pogardy.

  • pikussie 28, 2012 at 20:27Reply

   @kirus w Jastrzębiu raczej nie ma ma „wiele tego typu akcji” jeśli nie w ogóle. Po drugie zachowałbyś dla siebie uwagi typu „gimbuso histerzy (literówka, rozumiem)” skoro nic o autorach akcji nie wiesz.

 2. mattsie 28, 2012 at 17:53Reply

  według mnie, chodzi tu bardziej chyba o humorystyczne podejście do tej sprawy ale mogę się mylić.

 3. Mańkasie 28, 2012 at 21:42Reply

  Drodzy ludzie – opuście emocje, niech idą na bok! Przecież każdy ma prawo do własnej opinii, niektórym się ten pomysł będzie podobał, niektórzy uznają to za niepotrzebne dno, ale mają do tego święte prawo bo żyjemy w kraju w którym święta jest demokracja i święta wolność słowa!

  Dodam że dla mnie pomysł z „LEWO-JAZDY’ jest najwspanialszy obok Ich stylu jaki powstał w naszym mieście. Dlaczego?
  - jest przydatny
  - jest fajny
  - można poczytać, pośmiać się, dowiedzieć czegoś
  - można poznać nasze miasto z drugiej strony
  - można zrobić coś pożytecznego
  - uczy
  - jest z Jastrzębia
  - tworzy go fajna młodzież

  a więc morda w kubeł i cieszcie się, że macie taką fajną młodzież!

 4. Cytatowasie 29, 2012 at 10:50Reply

  „Gdy­by czas był kierowcą, stra­ciłby pra­wo jaz­dy za ciągłe przek­racza­nie szybkości.. „

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Poradniki
Na bieżąco
Ich pasja