SilesiaYoung

Poradniki

Jak dobrać szpilki?

 

Buty od zawsze były przyjaciółmi kobiety. Rekordzistki nie wahają się kupować nawet kilkudziesięciu par sezonowo – to wciąga na tyle, że czasem nie starcza dni w roku, żeby choć raz je włożyć. Szczególną miłością kobiety otoczyły szpilki – buty na wysokim obcasie. Czy te zawsze są niewygodne?

A słyszał ktoś o tym, aby szpilki były wygodne? Czy nie brzmi to przypadkiem jak oksymoron? Niekoniecznie – szpilki damskie mogą być wygodne i ładnie się prezentować, pod warunkiem, że wiadomo, jak się do tego zabrać. No właśnie, jak? Podpowiadamy!

Szpilki, które mają być wygodne muszą sporo kosztować – niestety nie da się inaczej. Tylko wykonanie z najwyższej jakości materiałów sprawi, że uda się je rozchodzić na tyle, że imprezowanie w nich, czy też bieganie po mieście będzie sprawiało wrażenie, jakby na nogach miało się balerinki.

Wygoda zależy również od wysokości obcasa. Najlepszym rozwiązaniem byłoby noszenie szpilek, których obcasy nie są wyższe, niż 4 centymetry. Często jednak o pięknie szpilek decyduje właśnie ten parametr. Kobiety równie często wkładają szpilki z obcasem 7-centymetrowym, a prawdziwe profesjonalistki takie, które mają i 10 centymetrów wysokości. Należy jednak pamiętać, że zbyt wysoki obcas może zbytnio obciążać mięśnie łydek, dlatego w bieganiu na takim obcasie trzeba zachować umiar. Dość wątpliwa jest też wygoda „tych najwyższych” – polecamy więc te niższe.

Równie ważne, co wysokość obcasa, jest jego usytuowanie. Najlepszym z możliwych jest to, gdzie obcas znajduje się na środku pięty, nie na jej „końcu”, czy „początku”. Wtedy mamy zapewnioną stabilność, stopa łatwiej się też do takiego buta dostosowuje.

Nie bez znaczenia w doborze szpilek jest również kształt ich noska. Najgorszym z możliwych rozwiązań jest nosek idealnie w szpic – wtedy palce mają zbyt mało miejsca, żeby się swobodnie ułożyć. To właśnie przez to, kobiety najczęściej narzekają, że buty są niewygodne i nie da się ich „rozbić”. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest wybranie szpilek z odsłoniętymi palcami – świetnie nadają się do chodzenia zwłaszcza w cieplejsze dni.

Na koniec bardzo ważna rada. Rozmiar butów powinien być zgodny z rozmiarem stopy, Kupienie butów, które są tylko ładne, ale za małe sprawi, że założymy je raz, a potem rzucimy w kąt. Nie ma szans, żeby udało się je rozchodzić tak bardzo, żeby powiększyły się np. o dwa numery.

Szpilki pięknie się prezentują zarówno w zestawieniu ze spódnicą, jak i ze spodniami, dlatego wybór tych, które będą wygodne jest tak ważny. Mamy nadzieję, że zaprezentowane rady pozwolą na dokonywanie sensownych zakupów.

2 komentarzy

  1. Joannakwi 8, 2012 at 15:14Reply

    Bardzo podobają mi się szpilki ze zdjęcia, mogę wiedzieć czy jest to przypadkowy obrazek, czy można jakaś kolekcja konkretnego sklepu?

  2. SilesiaYoungkwi 10, 2012 at 15:48ReplyAuthor

    Szpilki dostępne są w http://www.deezee.pl ale nie wiemy jak się konkretnie nazywają.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ich styl
Popularne