Najpopularniejsza jest biżuteria. Co wybrać?

Ponieważ to I Komunia Święta, warto kupić coś, co mały człowiek będzie mógł nosić od razu. Świetnie sprawdza się np. prosty krzyżyk, który jest uniwersalnym pomysłem na prezent zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Żeby nie przepłacać w znanych sieciowych markach, gdzie, nie oszukujmy się, znajdziemy raczej sztampowe wzory, warto zajrzeć w zakamarki e-sklepów. Tam nie tylko zapłacisz znacznie mniej, ale również bez biegania po mieście znajdziesz znajdziesz pokaźny wybór kolorowej biżuterii, z której na pewno wybierzesz coś adekwatnego dla małego człowieka. Krzyżyki to jednak ten typ biżuterii, który zwyczajowo prezentowany jest przez rodziców chrzestnych.  

Innym pomysłem – akurat tylko dla dziewczynki jest prawdziwa biżuteria, którą będzie mogła nosić od razu, bez czekania kilku lat, aż do niej dorośnie. Tutaj sprawdzić się mogą kolorowe kolczyki.  Innym prezentem, z którego dziewczynka będzie mogła cieszyć się i korzystać od razu jest szczotka.  Szczotka przyda się jej niezależnie od tego, jak długie ma włosy, a przy okazji może stanowić fantastyczną i praktyczną pamiątkę.

Alternatywą dla chłopca może być zegarek. Warto jednak wybrać taki, z którego również ucieszy się od razu, adekwatny do jego wieku i z którym będzie z dumą chodził po szkole. Kupując drogi zegarek nawet kultowej marki, może się okazać, że gdy chłopiec w końcu do niego dorośnie, jego wzór będzie już całkiem przestarzały.

Ponadczasowe rękodzieło

Ostatnio modnymi prezentami komunijnymi stały się również wyroby rękodzielnicze. Wraz z inspiracjami, co mogłoby być ciekawym komunijnym podarunkiem, można je znaleźć na Facebooku w licznych grupach poświęconych sprzedaży rękodzieła. Ręcznie zdobiona szkatułka może również stać się ponadczasową pamiątką.

Ilustrowane Albumy pomocne w znajdywaniu pasji

Mimo ery cyfryzacji pięknie wydane albumy nie wyszły z mody. Nadal są to doskonałe i ponadczasowym prezenty oraz piękne pamiątki, które, wzbogacone własnoręcznie napisaną dedykacją nabiorą wartości bezcennej. Ich kartkowanie i przeglądanie ma swoją magię, bo pozwala odkryć coś, czego nie znając ciężko znaleźć w Internecie. Taki tematyczny album może stać się dla małego człowieka inspiracją do znalezienie ciekawego hobby, a może i pasją, która stanie się jego przyszłym zawodem!

Dzięki księgarniom dyskontowym (np. Dedalus, Aros lub Tak Czytam) albumy wcale nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem. Chłopca mogą zainteresować wszelkiego rodzaju pojazdy (np. motory, statki, samoloty, samochody lub koleje), a dziewczynkę sztuka, malarstwo lub moda.

Coś „na już”

Do albumu, który, jak wiadomo jest ponadczasowy można dokupić jakieś adekwatne do wieku dziecka łamigłówki, które będą prezentowym rozwiązaniem z cyklu przyjemne z pożytecznym. I z całą pewnością nikt inny nie wręczy mu podobnego prezentu!Czymś ponadczasowym są również gry, które wcale nie muszą być szaleńczo drogie. Przykładem jest np. Dobble, która jest nie tylko ciekawa, ale i pomocna w rozwijaniu spostrzegawczości. Nieco mniej ponadczasowe, ale za to adekwatne do wieku i przynoszące wiele radości jest Magiczna Plastelina Goliath. 

Ciekawym prezentem może być również „Brulion zabaw i gier”, który zawiera spis rozrywek z dzieciństwa pokolenia sprzed ery tabletów.

A jakie są Twoje pomysły? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu, bo pomysłów na komunijne prezenty nigdy dość!

 

Artykuł uczestniczki koła dziennikarskiego