Od niedawna nasze miasto może cieszyć się kolejnym klubem, ale tym razem być może będzie to muzyczny klub z prawdziwego zdarzenia. Na ulicy Warszawskiej w miejscu po dawnej Kręgielni mamy dziś „Klub Muzyczny Impresja”, który powstał z myślą o wszystkich wymagających klientach. Najwyższa jakość, klubowa muzyka na najwyższym poziomie, miła obsługa, kulturalna atmosfera i zabawy do białego rana – takie są zapewnienia, które zapewne w najbliższym czasie zweryfikuje czas.

Miałam okazję porozmawiać z Dawidem Tetmerem, który jest rezydentem klubu.

 

Skąd pomysł na klub „Impresja”?
Sam miałem w głowie wizję klubu w Jastrzębiu, ale z całkiem inną muzyką niż ta prezentowana w „Impresji”. Nie ma nigdzie klubu, który spełni oczekiwania każdego, ale w naszym mieście nie ma miejsca, które przypadłoby do gustu chociażby większości. My postawiliśmy na muzykę komercyjną, czyli taką, którą można usłyszeć w radio czy telewizji. W klubie będzie można usłyszeć nowości, ale i nieco starsze numery, a my mamy nadzieję, że znajdą się odbiorcy takiej muzyki.

Wcześniej na miejscu „Impresji” były różne lokale o podobnym charakterze, nie boicie się, że skończycie tak samo?
Jasne, obawy są zawsze. Cały pomysł może nie wypalić, choć wierzymy, że tym razem będzie inaczej. Wierzymy, że innowacyjny wystrój, dobry sprzęt, poziom klubu i wszystkie nasze atuty będą zachęcać ludzi do wyboru właśnie „Impresji”. Nie chcemy być jak jak inne kluby w naszym mieście, dlatego postawiliśmy pewne wymagania.

Właśnie, co do wymagań, ostatnio odbyło się otwarcie na którym zjawił się tłum ludzi, ale jak zwykle pojawiły się i negatywne komentarze. Postanowilisćie ograniczyć liczbę ludzi ze względów, jak przypuszczam, bezpieczeństwa i aby zapewnić komfort zabawy, prawda?
Dokładnie tak, ludzi było naprawdę bardzo dużo. Nie zależało nam na tym, aby zarobić jak najwięcej, ale żeby ludzie się dobrze bawilli i poznali prawdziwy klimat klubu. Nie chcieliśmy aby na parkiecie panował ścisk, aby ludzie musieli stać na środku nie mając nawet gdzie usiąść czy jak się ruszyć, a jedyne co to przy każdym ruchu wpadaliby na siebie. Ponadto, nie wpuszczaliśmy też każdego, bo w klubie jest ograniczenie wiekowe, aby móc się z nami bawić należy mieć skończone 21 lat.

Czym, Twoim zdaniem, klub Impresja może zachęcić? Czym wyróżnia sie na tle innych klubów? Dlaczego właściwie ludzie mają przyjść do Was?
Przede wszystkim wystrojem, który jest naprawdę zadowalający i nowoczesny, dużymi wygodnymi lożami, brakiem obawy, że trafi się na pijane małolaty, bogatą ofertą w barze, ale myślę również, że oświetlenie i muzyka o którą sami dbamy, również powinna zachęcać.

Można przyjść i spokojnie napić się ze znajomymi piwa, czy raczej „Impresja” to miejsce, gdzie odbywać się będą muzyczne imprezy?
Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ muzyczne imprezy będą w piątki i soboty. Wstęp będzie biletowany. Niedziela będzie dniem, gdy prawdopodobnie będą grane lata 80/90 oraz muzyka disco polo, myślimy też nad karaoke, więc być może imprezy te będą na zmianę.

Swoją drogą, skąd pomysł na +21?
Dla większości mieszkańców to świetne rozwiążanie, ponieważ do tej pory nie było miejsca w którym mogliby spotkać się dorośli ludzie bez towarzystawa młodzieży. Osoby, które mają już ponad 21 lat są raczej ułożone, potrafią się zachować, bardzo często już pracują, a nawet mają własne mieszkania i rodziny. Oczywiście, nadal jest rozbieżność między 30 letną, a 21 letnią osobą, ale myślę, że takie osoby nie skoczą sobie do gardeł, tylko spokojnie przeproszą i z uśmiechem rozejdą się do własnych stolików. Sam byłem młody i wiem, że bardzo często szuka się nieodpowiedniej rozrywki.

 

14355517_1124920630987915_1146970877972035387_n

 

Zainteresowanych zapraszamy do lokalu od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:00-24:00, a w weekendy 21:00-4:00.

 

Viktoria SKRZYPIEC