„Nazywam się Monika Motyl, ale nie przepadam za swoim imieniem dlatego wszyscy mówią do Monia. Mam dwadzieścia dwa lata i studiuję pielęgniarstwo na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

Nigdy nie marzyłam o tym, aby być pielęgniarką, myślę, że jest inny zawód w którym znalazłabym się zdecydowanie lepiej, a mianowicie architektura. Niestety aby dostać się na studia o takim kierunku wymagane są umiejętności matematyczne, którymi niestety nie zostałam obdarzona. Mam smykałkę do tworzenia, projektowania i rzeczy związanych z artyzmem, wiadomo, że fajnie byłoby robić coś co sprawia Ci największą radość, ale niestety mi się nie powiodło. Wybrałam zawód pielęgniarki, ponieważ zawsze znajdę pracę, zapotrzebowanie na służbę medyczną jest ogromne, a przede wszystkim nie jest to praca monotonna – pojawiają się nowi pacjenci, nowe jednostki chorobowe, czy sytuacje. Cenię sobie też kontakt z ludźmi, a z pacjentami można porozmawiać, pocieszyć się, pożartować, nawet jeśli czasem zrobię z siebie wariatkę to jestem zadowolona, bo ten pacjent choć na chwilę się uśmiechnął.

Interesuje się modą, uwielbiam różnorodność i to, że każdy ma swój styl. Jesteśmy całkowicie odmienni i to jest piękne. Ja stawiam na minimalizm. Jakiś czas temu zastanawiałam się nad blogiem, czy vlogiem, ale przez studia niestety nie bardzo mam czasu.”

Instagram Moni

 

 

Zdjęcia – Viktoria SKRZYPIEC
Realizacja projektu – Viktoria SKRZYPIEC i Adriana PŁUCIENNIK