Z dniem 28 września ruszyła kolejna edycja FilmOFFiska, czyli festiwalu podczas, którego uczestnicy mogą zapoznać się z twórczością polskich artystów.

Pierwszy dzień imprezy odbył się w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, gdzie przedstawiono dwa filmy – jeden z reżyserii Grzegorza Szczepaniaka, a drugi Marcina Filipowicza. Drugi dzień miał miejsce w  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju, tam wyświetlono filmy stworzone w Wajda Studio.

Jest jeszcze okazja, aby zapoznać się z FilmOFFiskiem, ponieważ festiwal trwa aż do soboty( tj. 1 październik). Dnia 30 września, w Filii nr 2 Miejskiej Bibioteki odbędzie sie spotkanie z gościem specjalnym, będzie możliwość poznania Jarosława Barzana, który jest znanym i nagradzanym montażystą.  Zakończenie imprezy będzie miało miejsce w sobotę w Zespole Szkół nr 6, w tym dniu odbędzie się koncert jednorazowego projektu Experimental Ensemble.

Jest to niesamowita okazja na poszerzenie swoich zainteresowań, zapoznania się z nowymi niezależnymi artystami polskiej sceny filmowej. Wstęp jest całkowice darmowy, wystarczy przyjść, zająć miejsce i rozkoszować się przyjemną atmosferą, którą przepełniony jest ten festiwal!

Link do wydarzenia na Facebooku

FilmOFFisko_2016_plakat