Paznokcie, które tworzy wygladają jak małe dzieła sztuki. Wszystkiego nauczyła się sama i dokłada wszelkich starań, by być coraz to lepszą. Niesamowicie mądra i zdolna „paznokciowa” artystka – Ewa Gebauer.

Zaczynając malować paznokcie spodziewałaś się, że zaczniesz się tym tak profesjonalnie zajmować?
Ewa Gebauer – Na samym początku byłam przeciwniczką robienia paznokci taką metodą, a wszystko zmieniło się, gdy miałam jechać na wesele. Moja Ciocia dostała profesjonalny zestaw do robienia żelowych paznokci, dałam się namówić i zrobiłam u niej pierwsze w swoim życiu tipsy.

I się spodobało!
Spodobało mi się do takiego stopnia, że sama postanowiłam kupić sobie taki zestaw startowy i choć z początku było to tylko hobby to po upływie paru lat i namowach znajomych założyłam własną stronę na facebooku. Im więcej zdjęć tym większe zainteresowanie, więc śmiało mogę stwierdzić, że wszystko wyszło bardzo niespodziewanie, co jednak bardzo mnie cieszy.

Zdarzało się, a może wciaż się zdarza, że robiąc komuś paznokcie na zamówienie musiałaś je powtarzać, ponieważ efekt nie był taki jaki zakładałaś? Myślę, że i tak masz lepiej niż fryzjerka, ponieważ Twoje ruchy są odwracalne!
Całe szczęście nie zdarzyła mi się jeszcze taka sytuacja, może dlatego, że zawsze wsadzam całe serce w to, co robię i zawsze na kolejnych etapach pracy upewniam się, czy wszystko idzie w dobrą stronę. Ja praktycznie w każdej chwili mogę coś zmienić bądź poprawić, a fryzjerki niestety nie mają takiej możliwości, dlatego cieszę się, że robią paznokcie.

Zastanawia mnie czy już jako dziecko przejawiałaś jakieś zainteresowanie paznokciami czy artystyczną stroną czegokolwiek? Często już u małych dzieci można zauważyć konkretne zainteresowanie, które z wiekiem wcale nie mija, a zamienia się w prawdziwą pasję.
W szkole podstawowej byłam rozchwytywana na zajęciach z plastyki, ale myślę, że po prostu jak każde dziecko rysowałam, więc nie można tu mówić o jakiejś artystycznej duszy. Moja Mama zawsze miała długie i zadbane paznokcie, a gdy na rynek zaczęły wychodzić lakiery do zdobień to rysowałam jej różne wzory. Muszę się też przyznać do brzydkiego nawyku – strasznie obgryzałam paznokcie. Myślę, że piękne paznokcie mojej mamy w jakiś sposób zmobilizowały mnie do pracy nad sobą, a tipsy okazały się moim ratunkiem.

Bardzo dużo kobiet ma ten sam nawyk co Ty, ale nie potrafi sobie z nim poradzić
Też miałam z tym problem, nawet chciałam spróbować lakieru z gorzkim posmakiem, ale wiele dziewczy powiedziało mi, że to wcale nie pomoga. Cieszę się, że ładnie zrobione paznokcie jakoś przemówiły mi do rozsądku i zmądrzałam!

No to moje gratulacje, tym bardziej, że dłonie są wizytówką kobiety. Zgadzasz się z tym, czy myślisz, że jest to marketingowy chwyt mający na celu zmusić kobiety do biegania do kosmetyczek i kupowania drogich kosmetyków?
Jak najbardziej się z tym zgadzam, ponieważ już nie raz spotkałam się z podobnym podejściem u moich klientek, które uważały, że wstyd z niezadbanym paznokciami podać komuś rękę czy odebrać resztę od kasjerki w sklepie.

Czyli jednak nie marketing…
Myślę, że coś w tym też może być, ponieważ wypielęgnowane dłonie w reklamach i na okładkach powodują, że kobiety popadają w kompeksy, ale tak niestety jest ze wszystkim w dzisiejszych czasach, dlatego z uśmiechem patrzeć w lustro i akceptować się taką jaką się jest.

11911031_1001515783200375_98698418_n  11923309_1001515859867034_2027017813_n

A Ty w jakiś szczególny sposób dbasz o dłonie?
Jeśli mam być szczera to nie bardzo…

Jesteś idealnym przykładem na obalenie mitu, że aby mieć piękne dłonie należy spędzać wiele godzin w miesiącu na profesjonalnych zabiegach u kosmetyczki!
Istnieje bardzo dużo domowych sposobów na poprawę kondycji skóry czy wzmoncnienie paznokci. Prawdą jest jednak, że pieniądze w dużej mierze ułatwiają bycie piękniejszym i dbanie o siebie, ponieważ mając pieniądze możemy zafundować sobie świetne zabiegi, sztuczne rzęsy, czy nawet piersi, usunąć zmarszczki, wygładzić twarz, poprawić kondycje włosów. Wiadomo, że nikt nie jest idealny, więc nie możemy oczekiwać od siebie, że będziemy wyglądać jak Panie z okładek, które mają twarz z photoshopa czy są tak wymalowane przez wizażystki, że nijak ma się to do ich normalnego wyglądu, dlatego nie ma co gonić za idealnym wyglądem. Nie dziwi mnie jednak fakt, że kobiety często wydają bardzo dużo pieniędzy na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, by choć trochę upodobnić się do nierealistycznych standardów piękna.

Wracając do tematu Twoich paznokci – pomysły czerpiesz z głowy, czy jednak internetowe pomysły biorą górę?
Z tym bywa różnie, bardzo lubię kombinować. Wszystkie pomysły, które przychodzą mi do głowy testuje na swoich paznokciach i jest to miejsce przeróżnych kombinacji, ale jeśli chodzi o klientki to daję im wybór – mogą wybrać własny wzór z internetu bądź dać mi wolną rękę. Nie będę ukrywać, że wszystkie moje pomysły są autorskie, bardzo często przeglądam różne strony z inspiracjami i w jakiś sposób łącze to co widzę, dzięki czemu powstają oryginalne i jedyne w swoim rodzaju paznokcie.

I te oryginalne paznokcie wymagają zapewne wiele wysiłku, dla mnie kosmiczne w wykonaniu wydają się wszystkie drobne wzorki…
Nigdy nie biorę się za coś, czego wiem, że nie będę w stanie zrobić. Do wielu wzorów brakuje mi po prostu sprzętu, żeli, cienkich pędzelków. Istnieje coś takiego jak micropainting, czyli tworzenie małych obrazków na paznokciach i podejrzewam, że właśnie to jest najtrudniejsze. Chciałabym jednak się tego nauczyć, ponieważ staram się podążać za nowościami i stawiać sobie coraz to nowsze wyzwania.

11910956_1001515803200373_738227550_n              11880761_1001515549867065_659545886_n 11903547_1001515589867061_1769584018_n              11874034_1001515839867036_92426504_n


Viktoria Skrzypiec