Co prawda coraz więcej chłopaków zaczyna nosić koszule w kratę i rurki, jednak nie jest to tak powszechne zjawisko by nie mogło zrobić na nas wrażenia. Dlatego kolejnym bohaterem jest Dominik Przybylski, który zachwycił nas swoją otwartością, pozytywnym nastawieniem do życia, odwagą jak i oczywiście stylizacją. Bardzo podobają nam się takie ciekawe połączenia jak flanelowa koszula w kratkę z fajną koszulką i rurkami.

Nie raz miałyśmy okazję Cię zobaczyć jak na swoim BMX jeździsz po mieście, czy to jedyna Twoja pasja?
Dominik Przybylski : Ogólnie interesuje się sportem, głównie sporty ekstremalne. Byłem hokeistą przez 8 lat, no ale ze względu na klub i częściowy brak zajawki już nie jeżdżę. Najwięcej czasu poświęcam na BMX, teraz to jest na pierwszym miejscu. Staram się rozwijać w tym kierunku i ciągle się czegoś uczyć.

Musisz być odważny, bo sporty ekstremalne wiążą się z dużą adrenaliną..
Dominik : I kontuzjami! Po niedokładnym wykonaniu naprawdę prostego triku wylądowałem w szpitalu. Skończyło się na 9 metalowych śrubach w nodze no i złamaniu z przemieszczeniem w trzech miejscach..

No to nieźle! Ciekawa jestem, czy wiążesz swoją przyszłość ze sportem, czy raczej czymś mniej ryzykowanym?
Dominik : Bardzo z zawodem, który sobie obrałem, czyli logistyką. Mam nadzieję, że osiągnę coś w tym kierunku, zarobię hajs i wyjadę do Stanów Zjednoczonych, by tam układać sobie życie.

A co? Polska to dla Ciebie betonowa wieś?
Dominik : W Polsce ogólnie jest burdel i wszyscy dobrze o tym wiemy, nie? Nic nowego. Stany Zjednoczone to dużo możliwości, za małe pieniądze można zrobić naprawdę dużo rzeczy. Tam ludzie Cię doceniają i możesz zostać naprawdę kimś. Przypadkiem reżyser spotka mnie na ulicy, zaprosi do swojego filmu. Życie jak w raju!

Naszego kraju to może nie dasz rady zmienić, ale zmiany trzeba zaczynać małymi kroczkami. Więc gdybyś miał możliwość co byś stworzył w Jastrzębiu-Zdroju?
Dominik : Klub z PS’ami! Zrobiłbym 4 konsole, wjazd na dzień dycha, ściepiesz się z ziomkami. Chipsy z biedronki, cola z biedronki i gracie cały dzień. Ja zarabiam, oni mają ubaw i biznesik się kręci.

Myślałam, że napiszesz raczej o lepszym skateparku, a tu proszę!
Dominik : Wiesz co? Skatepark to my mamy naprawdę fajny jedyne czego brakuje to zadaszenia. W zimie nie można jeździć, w deszczu, jak liście są też nie można, jak łyse dresy się upiją i porozbijają szklane butelki to zamiast jeździsz to siedzisz tam i sprzątasz.. Jakby wszystko było zakryte to nie ma dzieci, które biegają, nie ma liści, nie ma śniegu, nie ma deszczu, nie ma szkła i wszystko jasne. Ludzie nie potrafią dbać o to co mają, przykład? Ostatnio zrobili nam tam fajne oświetlenie, a Ci przyszli, porozbijali wszystko i nic nie ma..

Wyobraź sobie, że jeden jedyny dzień w życiu jesteś niewidzialny, pierwsze co robisz to..?
Dominik : Nie mogę powiedzieć, że poszedłbym do damskiej toalety, bo po pierwsze to nieetyczne, a po drugie niezbyt ładny widok, aczkolwiek na basen to już mógłbym się wybrać, nie? Nie no żartuję, moja dziewczyna jest super i nie muszę robić takich rzeczy.. Hmm, wyniósłbym rzeczy ze sklepu! Wyobrażacie sobie, że wziął bym taki telewizor wyniósł, a wszyscy „Patrzcie, telewizor sam ze sklepu wychodzi” i nikt by mnie nie zatrzymał, no bo kto będzie biegł za telewizorem, który sam unosi się w powietrzu! Jeszcze jakbym miał bejsbola, przypieprzyłbym im to nawet by się nie zorientowali, że to ja. Kurczę, taki hajs!

Jak według Ciebie wygląda typowy Polak?
Dominik : Mega pytanie, czemu go nie zadałyście na samym początku?! Super pytanie! No jak wygląda? Wiadomo – sandały i skarpetki, a jak jakimś cudem nie ma sandałów to buty, ale oczywiście zniszczone. Polak zawsze ma piwo, albo wódkę, ale nigdy nie ma pieniędzy, żaden prawdziwy Polak nie jest bogaty. No cóż, taki kraj. Faceci z Polski kojarzą mi się też z jakimiś zakolami, albo w połowie łysymi głowami. Młodzi to teraz przeważnie rureczki i koszule w kratę..

Rureczki, koszula w kratę.. Uważasz się za typowego Polaka?
Dominik : Nie mam zniszczonych butów! 😉 Nie, nie uważam się ponieważ nie jestem stereotypowy. Polacy z reguły tylko narzekają, owszem, ja też lubię sobie czasem pomarudzić, ale ja coś z tym robię. Co mi przeszkadza to staram się to zmienić, a nie narzekam i siedzę z boku jak większość. Popatrzmy chociażby na naszych polityków – „Oooo, nie ma pieniędzy, to nic, posiedźmy dalej na dupie. Oooo, nie ma pieniędzy, może oddamy połowę swoich zarobków? A nieee, posiedźmy na dupie. Nie ma pieniędzy!”.

Boisz się starości?
Dominik : No jasne, że się boję! Boże, bycie starym jest okrutne! Wszystko Cię boli, cały czas śpisz, nie chce Ci się jeść, czekasz tylko na śmierć! Jesteś stary, boli Cię krzyż i cały czas siedzisz w domu..

A tam w domu! Ja właśnie wyobrażam sobie 80 letniego Dominika, który jeździ na BMX z wnukami, pięknie!
Dominik : Nie strasz mnie.. Ej patrz! Idzie stara baba i idzie tutaj zgarbiona szukając okazji, ale ona i tak nic nie kupi. Przyszła się tylko poszwędać po galerii ,bo tu jest centrum, gdzie można spotkać innych ludzi w swoim wieku. Albo Ci państwo – siedzą tutaj już od pół godziny na tej kanapie i nic nie robią. Ja nie mogę Ci nie robić! Ja dużo gadam, dużo robię.. Starość jest okrutna, zabiera całą radość życia. Ja nie mówię, że nie można być szczęśliwym będąc starym, bo można. Ale ja się boję.

Zdarza Ci się oceniać ludzi po wyglądzie?
Dominik : No jasne, kurczę! To oczywiste. Jak człowiek wygląda jak żul to znaczy, że jest żulem, nie? Jak koleś wygląda jak grubas to znaczy, że dużo je, albo jest chory. Chociaż nie, rzadko się zdarza, że ludzie tyją od choroby, ale otyłość to też już jest choroba, bo człowiek nie potrafi przestać jeść.. Widzę zioma, który teraz jedzie do góry schodami, ma kolczyk w uchu i ogólnie wygląda jak pedał, to znaczy, że jest pedałem. Ja wyglądam jak ziomek w koszuli i jestem ziomkiem w koszulki. Ludzie ubierają się tak, by w ten sposób coś przekazać. Jak ktoś chce uświadomić nas, że lubi różowy to po prostu ubiera się na różowo. Nie rozumiem jak można nie oceniać ludzi po wyglądzie.

Czyżbyś był nietolerancyjny?
Dominik : Nie, nie, ja jestem tolerancyjny. Nietolerancyjny to jest mój kolega, który nie wiadomo czemu nienawidzi murzynów, geji, żydów.. Ja lubię wszystkich, bo co z tego, że oceniam po pozorach, gdy oceniam wygląd? To, że ktoś jest pedałem, nie oznacza, że nie może być fajny. Może pedał też jest fajny, może stary zgred jest zabawny, może żul miał dobre serce i oddał wszystko biednym i sam teraz taki jest? Nie wiadomo. Można oceniać po wyglądzie, ale do pewnego stopnia, to nie powinno wpływać na to jak postrzegamy człowieka, bo charakteru się nie ocenia.

Viktoria Skrzypiec i Adriana Płuciennik