Jest pewne stowarzyszenie działające w Katowicach, które stworzone jest przez niezwykle wrażliwe na pięko muzyki kobiety. Kobiety chcące aktywizować społeczeństwo w życiu kulturalnym, które jest niezwykle istotne i dostarczające wiele pozytywnych bodźców. I myślę, że właśnie o tych pozytywnych bodźcach myślały dziewczyny z „Power Of Soul” organizując po raz pierwszy w 2014 roku Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „mocART” w Katowicach.

Festiwal ten to nie tylko szansa na to, by się pokazać, podzielić swoim talentem, otworzyć na innych ludzi, być może bardziej się zaakceptować i docenić, ale to także możliwość edukacji i pracy nad sobą. Wydarzenie „mocART“ to aż dziesięć dni warsztatów muzyczno-psychologicznych skierowanych do osób niepełnosprawnych. I choć okres rekrutacji niedawno dobiegł końca to nasze oczy wciąż powinny być skierowanie na tą inicjatywę – być może za rok Ty albo ktoś z Twojego otoczenia zdecydujecie się spróbować swoich sił, być może zechcesz promować i wspierać festiwal, a może po prostu przyjdziesz na finałowy Konkurs Piosenki i będziesz bił brawo najgłośniej jak potrafisz.

Z ogromną radością będziemy oczekiwać na finał festiwalu z którego będziecie mogli zobaczyć pełną relację, ponieważ inicjatywa poszerzania samoświadomości, zachęcania do wzięcia losu w swoje ręcę i działania, a także uwrażliwiania na coś tak pięknego jak sztukę jest godna naśladowania.

 

Viktoria SKRZYPIEC