Pieski ze schronisk zimą potrzebują przede wszystkim miłości – aby ktoś je przytulił, pogłaskał, zabrał do siebie i stworzył dla nich prawdziwy dom, w którym ciepła ani na moment nie zabraknie.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie wziąć pieska ze schroniska to okażmy miłość w inny sposób – zamiast wyrzucać stare koce do kontenera na śmieci zapakujmy je i przekażmy schronisku, zamiast kupić sobie paczkę chipsów kupmy parę smakołyków dla zwierzaków, a jeśli nie mamy pieniążków to promujmy wśród rodziny i znajomych idee przygarniania bezdomnych psów.

Za każdym razem jak wchodzę do schroniska to zalewam się morzem łez, nie mogę patrzeć na samotność i cierpienie tych psów, wiedząc, że nie jestem w stanie wziąć do domu kolejnego. Dlatego staram się co roku zorganizować zbiórkę, która uratuje kilkadziesiąt bijących serduszek przed mrozami i skutkami zimy.

Razem możemy więcej, dlatego proszę Was o pomoc. Jeśli ktoś z Was chce pomóc w zbiórce rzeczy dla schroniska w Jastrzębiu-Zdroju proszę o kontakt poprzez fanpage SilesiaYoung, bądź email viktoriaskrzypiec@vp.pl, a umówimy się na sposób przekazania rzeczy, które uda Ci się zebrać.

Co potrzeba i co można przekazać? Niemalże wszystko – niepotrzebne leki, karmę mokrą i suchą, makarony i ryże, koce, kołdry (bez pierza), smycze, zabawki dla psów, ciepłe legowiska, czy domki dla kotów, metalowe miski, ręczniki, obroże i oczywiście duże ilości żwirku dla kota. Myślę jednak, że zimą najważniejsze jest ciepło, dlatego koce, kołdry i różnego rodzaju legowiska są na wagę złota!

 

Viktoria SKRZYPIEC
(zdjęcia z poprzednich wizyt w schronisku)