Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest wielkim wydarzeniem dla wielu ludzi. Jest to dzień nad którymi miesiącami pracują sztaby w całej Polsce, ale i za granicami kraju, dzień w którym wielu z nas z wielką radością wrzuca pieniążki do puszki bądź licytuje świetne nagrody. Co więcej – jest to dzień w którym każdy wolontariusz staje się aniołem schowanym pod płaszczem ludzkiej postaci i poświęca swój czas na to, by umożliwić zbiórkę pieniędzy, liczyć pieniądze i być w każdym miejscu, gdzie jest potrzebny.

Hasłem przewodnim tegorocznego, 26. już finału, jest „WYRÓWNANIE SZANS DLA NOWORODKÓW”. Najmłodsi i najstarsi mieszkańcy naszego świata najbardziej potrzebują naszego wsparcia i pomocy, często w walce nie tylko o zdrowie, ale i życie.

I w tym roku wielki finał odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju. Sztab młodych ludzi przygotował świetne atrakcje, zadbał o oprawę muzyczną i naprawdę warte uwagi licytacje – wypad do Szczyrku, zamiana z Panią Prezydent na jeden dzień, koszulka z autografem, katering dietetyczny, czy płyta Kortez z autografem. Naprawdę warto zajrzeć na http://wosp.jastrzebieonline.pl/ i zapoznać się z szeroką ofertą – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Pod Kinem Centrum i w Galerii Jastrzębie 14 stycznia odbędzie się finał WOŚP na który serdecznie co roku zapraszamy. Ponadto dwa dni wcześniej na basenie Laguna możemy dbając o własne zdrowie i sylwetkę wspomóc noworodki – między 17:00-19:00 odbędzie się aerobik w wodzie z którego dochód zostanie przeznaczony na WOŚP.

Scena główna

16:00 Zespół Tata Sławek
17:00 Zespół Feniks
18:00 Zespół Because Reasons
19:00 Zespół Othalan
20:00 Światełko do nieba
20:20 Zespół Afrter Party

Galeria Jastrzębie

11:00-18:00 kiermasz i pokazy jastrzębskich szkół i stowarzyszeń

14:00 – pokaz ratowniczo-gaśniczy w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej Jastrzębie-Ruptawa

 

 

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Serdecznie zapraszamy i pamiętajcie – razem możemy więcej.

Viktoria SKRZYPIEC