W sierpniu na rynek spożywczy wpłynęło wiele nowych produktów od znanych marek. Lubicie śledzić nowinki? Jesteście ciekawi co nowego będziecie mogli zobaczyć na sklepowych półkach?

Jedna z czołowych marek słodkości w naszym kraju, firma Wawel, sprzedaje w nowej linii Bez Dodatku Cukru słodycze, gdzie zwykły cukier zastąpiono substancjami słodzącymi, których pochodzenie jest całkowicie naturalne. Dzięki temu wafle waniliowe i kakaowe, nowe galaretki czy tabliczki czekolady z tej linii są o niebo zdrowsze i mogę je jeść również chorzy na cukrzycę.

Firma Lubella kiedyś kojarzyła się tylko z makaronami, a dziś w swoim asortymencie mają również płatki kukurydziane. Nowością są te o smaku kakao i miodu. Lubella Corn Flakes Kakao i Miód są źródłem cennych minerałów i błonnika, a ich smak powala na kolana i czuć, że miód i kakao są naprawdę naturalne.

Całkowitą nowością na polskim rynku są napoje Cocio Milk Shake w trzech wariantach -cappuccino, czekolada oraz z białą czekoladą i malinową nutą.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi swojego stanu zdrowia, coraz więcej mówi się też o nietolerancji różnych składników. Firma Koral wyszła naprzeciw wymaganiom klientów i stworzyła lody całkowicie pozbawione laktozy, czyli cukru mlecznego, którego dużo osób nie toleruje. Firma zapewnia, że smak tych lodów niczym nie różni się od tych, które do tej pory były sprzedawane.

 

Browar Pilsweizer wprowadza nowy gatunek piwa, który jest specjalnością Niemców, a dokładniej regionu w okolicach stolicy. Nowe piwo o nazwie Pilsweizer Pszeniczne Kwaśne, jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się kwaśnym i niesamowicie orzeźwiającym smakiem. Ponadto warzony jest na samej pszeniczy, a zwykle w naszym kraju możemy spotkać mieszanki, gdzie pszenica stanowi maksymalnie 60%.

Charakterystyczny słoiczek ogórków marki Rolnik zna chyba każdy, ponieważ są chrupkie, pyszne i idealnie nadają się na kanapki jak i przekąskę. Nowa opcja ogórków konserwowych ma nieco bardziej wyrazisty i ostrzejszy smak, a wszystko za sprawą dodatku chili.

 

Viktoria SKRZYPIEC