1

American Horror Story- amerykańska produkcja grana od 2011 roku. Składa się z czterech sezonów, opowiadających różne historie. Są to po kolei: Murder House-opowiadający historię nawiedzonego domu; Asylum– przedstawiający losy pacjentów i personelu szpitala psychiatrycznego; Sabat– mówiący o czarownicach; Freak Show– opowieść o trupie cyrkowej. Reżyserzy są w trakcie kręcenia piątego sezonu o nazwie Hotel.
Serial dla osób poszukujących grozy lubiących się bać. Są to opowieści typowo z działu „horror”.

2

Big Bang Theory/Teoria Wielkiego Podrywu – amerykański serial komediowy, znajdujący się na antenie od 2007 roku. Opowiada on przygody piątki przyjaciół, mieszkających w Pasadenie w Kalifornii. Każdy z nich ma swoją określoną rolę i cechy: Leonard i Sheldon- dwójka geniuszy pracujących w Kalifornijskim Instytucie Technologii; Penny- sąsiadka geniuszy, ma ambicję na aktorkę; Howard- inżynier lotnictwa; Rajesh- astrofizyk. Zestawienie bohaterów dało niezłą mieszankę, stąd wielki sukces serialu. Życie grupki przyjaciół jest opowiadane w dziesięciu sezonach.

3

Breaking Bad- amerykański serial, gatunkowy dramat. Na antenie w latach 2008-2013. Akcja rozgrywa się z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Serial przedstawia losu chorego na raka chemika Waltera White’a. Chce on zapewnić byt swojej rodzinie po śmierci, więc decyduje się na produkcję i handel metaamfetaminy. Cała procedura wymaga zaangażowania innych osób, jak ucznia White’a Jessa Pinkmana. Wkrótce napotykają na inne problemy, które wymagają rozwiązania, aby działalność głównego bohatera nie upadła. Opowieść jest rozbita na pięć sezonów.

4

Friends/Przyjaciele- klasyk prosto z Nowego Yorku. Dziesięciosezonowy serial opowiada o losach przyjaciół tam mieszkających i pracujących na Manhattanie. Emitowany w latach 1994-2004. Tytułowi przyjaciele to: Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross. Przez dziesięć lat obserwujemy przeróżne wydarzenia z ich życia. Miłość, rozstania; wzloty i upadki.

5

Glee- amerykański serial opisujący losy nastolatków z liceum McKinley w Limie, Ohio. Opisuje on niezwykłe połączenie ‘’wyrzutków’’, tj. czarnej dziewczyny Mercedes, azjatki Tiny, geja Kurta czy zadufanej w sobie lecz ambitnej Rachel, z popularniejszymi uczniami: kapitanem drużyny sportowej Finnem, kapitanką cheerleaderek Quinn w szkolny chór. Razem stają się grupą przyjaciół, którzy po wielu doświadczeniach zrobią dla siebie wszystko. Serial składa się z szczęściu sezonów, w czego trzy pierwsze to życie licealistów, a pozostałe opowiadają przygody przyjaciół po ukończeniu szkoły.

6

Game of Thrones/Gra o Tron- adaptacja bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina pt. Pieśń lodu i ognia. Serial składa się z pięciu sezonów; premiera szóstego planowana jest na 2016 rok. „Gra o Tron” to serial w którym nie zabraknie zbrodni, spisków i ciągłej walki o władzę. Przez większość czasu towarzyszy mu również wątek erotyczny, który nieraz jest niesmaczny. Akcja dzieje się w królestwie Westeros.

7

House- grany od 2004 roku serial opowiada o grupie lekarzy prowadzonej przez charyzmatycznego, lecz aspołecznego doktora House’a. Akcja ma miejsce w szpitalu klinicznym Princeton-Plainsboro w stanie New Jersey. Razem starają się zdiagnozować niecodziennie choroby, przy tym ratując życie wielu pacjentów. Ich przygody obserwujemy w ośmiu sezonach.

8

Hannibal- trzy sezonowa amerykańska produkcja, opowiadająca historię agenta FBI Willa Grahama, który posiada umiejętność analizy toku myślenia seryjnych morderców. Przez to, po załamaniu psychicznym, trafia pod opiekę psychiatry sądowego Hannibala Lectera. Ten stara się nauczyć go umiejętności poradzenia sobie z darem i dobrego wykorzystania go. Czasem pomaga mu w niektórych śledztwach. Graham i Lecter nawiązują współpracę. Serial na ekranie od 2013 roku.

9 House of Cards- dramat polityczny. Grany na platformie Neflix serial opowiada życie Francisa Underwooda, ambitnego, upartego i nielubiącego sprzeciwów kongresmena, który walczył o stanowisko Sekretarza Stanu. Niestety, prezydent USA utrudnił mu dojście do celu i Underwood postanawia się zemścić. Pomaga mu żona Claire. Razem małżonkowie starają się spełnić wyznaczone przez siebie cele. Tworzony od 2013 roku, składa się z trzech sezonów; czwarty już wkrótce.

10

How I Met Your Mother/Jak poznałem waszą matkę- amerykański serial komediowy, złożony z dziewięciu sezonów. Grany w latach 2005-2014. Opowiada on losy piątki przyjaciół mieszkających w Nowym Yorku. Główny bohater Ted opowiada swoim dzieciom przeszłość. Mówi między innymi o tym jak związał się z ich mamą. Ted stara się pomagać w rozwiązaniu problemów swoich przyjaciół: małżeństwo Marshall i Lily, kobieciarz Barney i samotna dziennikarka Robin.

11

Sherlock- unowocześniona wersja popularnego detektywa z powieści Arthura Conana Doyle’a- Sherlocka Holmesa. Serial opowiada o kolejnych przygodach błyskotliwego detektywa, który rozwiąże nawet najbardziej pomieszane i niecodzienne sprawy. Pomaga mu oczywiście Watson. Brytyjska produkcja składa się z trzech sezonów; czwarty już się kręci! Na ekranach od 2010 roku.

12

Supernatural/Nie z tego świata- amerykańska, dziesięcio sezonowa produkcja(sezon jedenasty już w drodze) opowiadająca historię pewnej rodziny w Kansas. Spokój państwa Wincheterów zostaje zaburzony przez szokującą śmierć matki i dwóch synów. Ojciec zabiera resztę dzieci i postanawia się wynieść z ów domu. Po latach postanawia rozwikłać sprawę na własną rękę i rozpoczyna śledztwo. Już od początku wie, że musi igrać z siłami paranormalnymi. Serial grany od 2005 roku.

13

Walking Dead- adaptacja komiksu grana od 2010 roku. Składa się z pięciu sezonów, kolejny prawdopodobnie od września. Serial opowiada o zmaganiach grupki ocalałych, która szuka schronienia. Wszystko dzieje się tuż po apokalipsie zombie.

Michał Ozga