Zaciekawił mnie ten temat po paru postach dr Nicole Sochacki-Wójcicka, czyli znanej pani ginekolog, którą w internecie znajdziemy pod nazwą „MamaGinekolog”. O tym, że jest to kobieta niezwykle inspirująca i dbająca o zdrowie wszystkich Polek na pewno kiedyś napiszę, ponieważ uważam, że nie ma drugiej osoby w całym polskim internecie, której obecność byłaby tak bardzo edukacyjna dla nas. I to właśnie MamaGinekolog odpowiada na instagarmową akcję, którą tak nazywały jej czytelniczki, #wietrzenienarodowe. I jest to strzał w dziesiątkę.

Czy każda wie o tym, że powinniśmy spać bez majtek? Czy nasze mamy przekazały nam taką wiedzę albo w ogóle same wiedziały cokolwiek na ten temat? Czy Wasz ginekolog edukuje Was na temat prozdrowotnych zachowań? Mój na szczęście tak i gdy kiedyś usłyszałam, że w nocy to bez piżamki i bez majteczek będzie zdrowiej to nie do końca wiedziałam, czy to żart, czy to tak jednak na serio. I to jednak na serio.

Nie musisz martwić się o to co włożyć wieczorem, przekopywać szafy w poszukiwaniu idealnej piżamy na dziś, zamiast kupić kolejną piżamę możesz zaopatrzyć się w piękną sukienkę (która często jest w identycznej cenie jak dobrej jakości piżama!). Nic Cię w nocy nie uwiera, nic nie musisz poprawiać, nie jest Ci za ciepło, sterta piżam nie wala się w koszu na pranie czy w szafie. To są plusy, ale nie o te plusy chodzi. Jakie są więc najważniejsze powody, aby spać bez dolnej części piżamy?

Twoja naga skóra będzie przylegać bezpośrednio do skóry Twojego partnera, bo przyczynia się do wytwarzania większej ilości hormonu szczęścia i miłości. Jesteście o wiele szczęśliwsci, zakochani w sobie, bardziej płodni, wasze życie seksualne nabiera więcej kolorów i tak po prostu, najzwyczajniej w świecie, czujecie się dla siebie jeszcze bliżsi.

Przy płodności warto wspomnieć, że badania naukowe potwierdziły, że mężczyźni, którzy śpią bez majtek są bardziej płodni. Wynika to z powyższego faktu, ale i jeszcze jednego – jądra, które nie są przegrzewane są w stanie utrzymać zdrowe nasienie. Plemniki są odpowiednio ruchliwe, odżywione, jest ich odpowiednia ilość, czyli są zachowane prawidłowe warunki do rozrodu.

Jest jednak argument, który powinien przemówić do każdej kobiety – spanie bez majtek to zdrowie. To brak infekcji intymnych, brać uciążliwych upławów, przewlekłej grzybicy i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Okolice intymne to okolica stale przykryta materiałem, a czasem jeszcze drugim i być może wkładką higieniczną. Materiały te nie pochłaniają wilgoci, która jest idealnym miejscem do rozwoju drożdży i bakterii. Dla niech to takie świecące się zielone światło – „Ciepło! Mokro! Chodźmy!”.

Nośmy więc sukienki zamiast obcisłych spodni, w domu unikajmy nieprzepuszczających powietrza materiałów, w nocy śpijmy bez majtek i bez spodni z piżamy. Jeśli naprawdę czujemy się niekomfortowo, gdy śpimy nago to zrezygnujemy z majtek, a zakładajmy jedynie luźne i bawełniane spodenki. Dbajmy o swoje ciało i swoje zdrowie. Dla siebie.

Viktoria SKRZYPIEC