Moi drodzy,
jako redaktor naczelny portalu SilesiaYoung mam zaszczyt w imieniu całej redakcji złożyć Wam, drodzy czytelnicy, najszczersze życzenia świąteczne, które wcale nie będą głupią paplaniną, a prawdą płynąca prosto z serca.

Życzę Wam przede wszystkim spokojnych, zdrowych, radosnych, smacznych i rodzinnych świąt, które pozwolą Wam na chwilę się zatrzymać i zapomnieć o wszelakich zmartwieniach. Myślę, że jest to odpowiedni czas, by głęboko odetchnąć, odpocząć, naładować swoje witalne baterie, żyć trochę we własnym świecie i spojrzeć na wszystko z dystansem. Często gubimy się w szarej codzienności, która przeplata się z wieczną pogonią i strachem, że coś pójdzie nie tak, a przecież nie o to w tym chodzi. Mamy tylko jedno życie. Rodzimy się, kurtyna się podnosi i przedstawienie trwa, a my nie mamy ani dublera, ani kaskadera, a o próbach generalnych możemy sobie pomarzyć. Życie rzuca nas na głęboką wodę, a naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by się na tej wodzie swobodnie unosić i czerpać z życia jak najwięcej. Niczego nie żałujcie, niczego się nie bójcie, sięgajcie po swoje marzenia i zawsze bądźcie sobą pamiętając o tym, że jesteście wyjątkowi.

Chciałam przy okazji podziękować całej redakcji SilesiaYoung, ponieważ uważam, że na to w pełni zasługują. Portal funkcjonuje od dwóch lat i tak naprawdę istnieje tylko dzięki naszym czytelnikom i osobom, które za darmo poświęcają swój czas wkładając mnóstwo pracy i serca w swoje artykuły. Największe podziękowania chciałam skierować w stronę Adriany Płuciennik, która zawsze rzetelnie wypełnia moje prośby, jest nie tylko najlepszym fotografem, ale i cudownym zastępcą w sytuacjach, gdy sama nie mogę dopełniać obowiązków i  moją prawą ręką, a do tego pisze artykuły – cud nie kobieta! Jeśli mowa o SilesiaYoung to nie można zapomnieć o dwóch osobach, które założyły portal, zajmując się wszystkimi sprawami technicznymi i informatycznymi – Mateusz Krzyżok (jest najlepszym wyszukiwaczem obrazków do artykułów a na dodatek robi naprawdę dobre video) i Przemysław Orzechowski (lubi skupiać się na typowo informacyjnej stronie – co nowego w sklepie, ale i z aparatem czasem można go zobaczyć). Z tego miejsca pragnę też podziękować osobom, które razem ze swoimi artykułami są z nami praktycznie od samego początku – Agata Krypczyk (niezawodna kobieta potrafiąca pisać o wszystkim zawsze wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna i zbierająca wiele pochwał za swój pisarski warsztat), Karolina Winiarek (wszystkie najlepsze urodzinowe czy zdrowotne poradniki były właśnie jej autorstwa), Żana Błaszczyk (jej niebanalne recenzje, nawet największego leniucha potrafiła zagonić do sięgnięcia po daną książkę!), Robert Hałuza (wielkie rzesze fanów i teksty na najwyższym poziomie), Mateusz Sowiński (dzięki któremu poznajemy nie tylko genialne samochody, ale i punkt widzenia faceta), Bartłomiej Michalczyk (co prawda artykułów nie pisze, ale na jego grafikę zawsze można liczyć), Asia Świderek (która wprowadziła nas w świat sportu, ogromnych emocji związanych z siatkówką i dobrych książek) i Martyna Tycha (świetny felieton czy dobra recenzja to dla niej bułka z masłem). Całe dwanaście miesięcy na naszym pokładzie jest też Ewa Siemko (mam ochotę ją wyściskać za genialne instrukcje jak zrobić dobry makijaż, jest niezawodna), Wioletta Czarna (robiąca dziennikarską karierę w swoim mieście, a na naszym portalu prezentująca swój talent), Ewelina Krzysik (wkładająca mnóstwo serca w swoje poradniki, przemyślenia czy recenzje oraz udowadniająca swoją wszechstronność). Powoli zbliżamy się do końca, ale to jeszcze nie koniec, ponieważ szczere podziękowania lecą dla Moniki Płaskiej (od ośmiu miesięcy godnie reprezentuje nasz portal i dobrze radzi sobie z pisaniem), Michała Ozgi (który przeprowadził bardzo dobry wywiad), Adriana Milczarka ( potrafi zabłysnąć swoimi lekkim piórem w dość kontrowersyjnych artykułach) i Sabiny Sabat (choć krótko to bardzo dobrze radzi sobie w naszej ekipie i mam nadzieję, że tak już zostanie).

Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście, bo dzięki Wam niemożliwe staje się możliwe. Wesołych Świąt!

Viktoria Skrzypiec