Największe święto multimedialnej rozrywki powraca po trzech latach !

 Dnia 26 – 28 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się PGA – Poznań Game Arena, gratka dla wszystkich graczy i nie tylko 🙂 Na pewno pojawi się CD Projekt, który będzie pokazywał „coś” nowego, wszystko wskazuje na to, że będzie to prezentacja możliwości nowego silnika graficznego studia.Overlock.pl wraz z Gigabyte organizują pokaz ekstremalnego podkręcania. Być może pojawią się także firmy CENEGA, TECHLAND, FORMAT 4MAX, AMD, ATI, COOLER MASTER. Kogo jeszcze chcecie zobaczyć, prócz pięknych hostess?

Planowane są także turnieje, m.in. StarCraft 2, osobiście liczymy chociaż na mały turniej Leauge of Legends – LoL i możliwość zagrania w Guild Wars 2 :). Znajdziemy też strefę „twórców niezależnych”, gier mobilnych i gier retro (Atari, Pegasus etc.). Ze swoimi stoiskami pojawią się także producenci sprzętu komputerowego m.in.: Razer, Speedlink, Asus i MSI.

W 2009 roku PGA odwiedziło aż 28 576 osób oraz blisko 400 dziennikarzy, jak będzie w tym roku ?

Pierwszy dzień, czyli już 26 października to VIP Day, zarezerwowany dla branży i dziennikarzy. Niestety cena wejściówki blokuje nam możliwość przekazania wam najświeższych informacji z VIP Day, może za rok 🙂 Ceny biletów na pozostałe dwa dni nie są wygórowane, jeden dzień to tylko 12 zł, a bilet rodzinny to koszt zaledwie 9 zł. Bilety można kupić na stronach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Organizatorzy PGA 2012 gwarantują, że będzie ono wyjątkowe, a przygotowania trwają już od kilku miesięcy.

Możemy się pochwalić również tym, że tam będziemy i oczywiście postaramy się zdać wam relacje z tego eventu!

Michał Gajda i Daniel Brzeziński

 Źródła: 1, 2, 3, 4,