Okazuje się, że nie potrzeba rozbudowanej grafiki, aby stworzyć ciekawą grę, która wciągnie wielu miłośników klikania w dotykowy ekran. Tu warto przywołać popularną niedawno FlapyBirds, czy Mario Bross, która mimo upływu lat nie traci popularności. Ostatnio polecono mi grę Pixrun, która stworzona została przez dwóch chłopaków z Jastrzębia-Zdroju. Bez wątpienia, aby stworzyć coś ciekawego nie trzeba mieć kilkunastu lat doświadczenia w grafice, ani profesjonalnego sprzętu, wystarczy trochę chęci, czasu i wyobraźni! Gra jest idealnym na to przykładem.

Grafika jest prosta i jak wskazuje sama nazwa stworzona z pojedynczych pikseli. Mateusz, ojciec i grafik przedsięwzięcia o swoim „pierwszym dziecku” mówi dosyć skromnie, ale nie ukrywa, że liczy na rozwinięcie się popularności tej gierki. Na razie w Pixrun mogą zagrać jedynie posiadacze telefonu z androidem, ale miejmy nadzieje, że niedługo działalność rozwinie się na sprzęty z IOSem, czy Windowsem.

2

Fabuła także nie jest skomplikowana. Chodzi głównie o bieganie pikselowym mężczyzną i pokonywanie różnych nietypowych przeszkód takich jak samochody, ławki, latarnie, a nawet domki. Gra jest stosunkowo młoda i nie ma jeszcze tysięcy fanów, ale powoli się rozwija. Co tu dużo mówić, może lepiej, gdyby o grze opowiedzieli co nieco sami twórcy?

Kiedy powstał pomysł? Jak długo trwała realizacja?
Pomysł narodził się w naszych głowach stosunkowo niedawno. Jest to prosta gierka przeznaczona na handheldy, dlatego proces tworzenia nie wymagał skomplikowanych przygotowań, szkiców koncepcyjnych itd. Chcieliśmy stworzyć prosty, przyjemny „zabijacz czasu” na urządzenia przenośne – i zrobiliśmy to. Realizacja trwa nadal, chcemy rozwijać projekt non-stop dodając do niego nowy content według własnych upodobań czy głosów graczy.

Do kogo kierujecie swoją grę?
Do każdego! Nie mamy określonego targetu. Chcemy, aby grą mógł cieszyć się każdy kto ma na to ochotę. Oprawa i stylizacja graficzna raczej kierowana jest w stronę młodzieży, ale jej 8bitowy design może trafić w serca również starszych graczy pamiętających owy styl z lat swojej młodości!

Czy trzeba spełniać specjalne wymogi, aby zagrać?
Jedynym wymogiem jest posiadanie urządzenia działającego pod kontrolą systemu Android w wersji przynajmniej 2.3 Gingerbread. Aktualnie jest to nieco ponad 99% rynku Androida.

Co teraz planujecie zrobić z grą?
Jednym z głównych celów jest zapewnienie dostępu do gry jak największej liczbie osób, w niedalekiej przyszłości planujemy przenieść grę na systemy iOS oraz WindowsPhone. Natomiast jeśli chodzi o kwestię zawartości, to planujemy nieustannie wypuszczać nowe aktualizacje, główny cel do którego dążymy to m.in. dużo więcej biomów tj. całkowicie nowych poziomów z unikalnymi cechami, przeszkodami itd. Kolejną ważną aktualizacją będzie dodanie ulepszeń oraz przedmiotów zmieniających wygląd gracza – czyli to co niektórzy lubią najbardziej!

Czy macie wielu fanów?
Póki co nie, gdyż proces tworzenia a reklamowania to zupełnie inna bajka. Teraz skupiamy się na tym pierwszym i mamy nadzieję, że sytuacja się zmieni. Cieszy nas każde pobranie i zadowolony użytkownik gry!

3

Mam nadzieję, że gra trafi do bardzo dużej liczby młodych osób. Trzeba przyznać, że jest ciekawa i warta oddania chwili swojego wolnego czasu. Tak więc jadąc busem, stojąc w kolejce, można wyjąć z kieszeni swojego smartfona i zagrać w taki zabijacz czasu jak ten. Polecam!

Link do pobrania gry
Zapraszam także na oficjalny fanpage strony na facebooku

Z Mateuszem Kubiakiem i Jakubem Stępniem rozmawiała AgataK.