W Zespole Szkół numer 3 w Jastrzębiu-Zdroju we wtorkowe popołudnie rozbrzmiały dźwięki pięknej muzyki jak i pięknych głosów, które unosiły nadzieję aż do nieba. Nadzieje, że uda się zdobyć tyle pieniędzy, by zapewnić stałą rehabilitację Klaudii, która jest dla niej jedyną możliwością, by odzyskać dawną sprawność.

W dniu swoich szesnastych urodzin, niedaleko własnego domu w Wodzisławiu Śląskim, Klaudia Draga została potrącona przez samochód. Po jedenastu dniach ogromnej i wyczerpującej walki o życie dziewczyna zaczęła samodzielnie oddychać i opuściła oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Była w śpiączce, z której wybudziła się po paru miesiącach, jednak wcale to nie koniec jej walki z przeciwnościami losu – walki o własne zdrowienie, zwalczanie skutków wypadku aż w końcu walki z niepełnosprawnością.

O pomoc w tej właśnie walce proszą rodzice nastolatki – „Obecnie Klaudia odzyskała świadomość i wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji, która pomoże jej przywrócić sprawność. Niestety rehabilitacja, którą zapewnia NFZ jest niewystarczająca, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy potrzebnych na turnusy rehabilitacyjne. Koszt takiego dwutygodniowego turnusu to 5 tysięcy złotych, a w ciągu roku nasza córka powinna mieć ich co najmniej kilka. Od specjalistów dowiedzieliśmy się, że pierwszy rok po wypadku jest najważniejszy i decydujący o dalszej sprawności. Klaudia według lekarzy i rehabilitantów ma duży potencjał i można z nią wiele wypracować. Już po pierwszym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zaobserwowaliśmy poprawę. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się zebrać potrzebną ilość pieniędzy na rehabilitację naszej córki. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc finansową i otwarte serca.”

Obecni jak i byli uczniowie ZS nr 3 postanowili uczynić wszystko co w ich mocy, by wesprzeć, jakby nie patrzeć, swoją rówieśniczkę i mieszkankę pobliskiej miejscowości. Na samym początku pani Joanna Bugaj, opiekun samorządu szkolnego jak i jeden z organizatorów imprezy, podziękowała zebranym za przybycie i każdą, nawet symboliczną pomoc. Dodała również, że głównym celem jest poruszenie ludzkich serc i otworzenie ich na pomoc innym. Można śmiało stwierdzić, że dzięki popisom wokalnym (Dagmara Wieczorek, Robert Hałuza, Jagoda Ślakowska i Natalia Majrzchak) i instrumentalnym (Andrzej Caniboł, Krystian Barański, Łukasz Marszałkowski i Ania Moszczyńska) cel został osiągnięty.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Klaudii i pomóc wygrać jej walkę? Zapraszamy na stronę http://pomozklaudii.pl/

Zdjęcia – Piotr Wojtan

Viktoria Skrzypiec