O tym, że śniadanie jest podstawą i powinno być zdrowe nie będę pisać, ponieważ jest to temat poruszany wielokrotnie niemalże na każdym portalu. Myślę, że najważniejsze jest to, aby zdać sobie w końcu z tego sprawę i wprowadzić we własny poranny rytuał.

Na śniadanie można zjeść naprawdę wszystko, ale bardzo często osoby, które chcą odżywiać się zdrowo, zapewnić sobie dobry energetycznie start na dłużej i nie myśleć za godzine o kolejnym posiłku zastanawiają się, co mogłyby zjeść.

Zaczynając od warzywnych czy owocowych koktajli, omletów z warzywami, jajecznicy, jajek na miękko z ciemnym pieczywem, sałatki warzywnej, owsianki na mleko z owocami i orzechami, a kończąc na serku wiejskim z pomidorem i bazylią oraz kanapkach na kukurydzianym waflu. Każdy znajdzie coś dla siebie, naprawdę, ale wystarczy mieć pomysł, czymś sie zainspirować i zmodyfikować przepis wedle własnych smakowych opodobań.

Poniżej przedstawię paręnaście zdjęć, które w prosty sposób naprowadziły mnie na ciekawe śniadaniowe rozwiązania. Polecam i życzę dużo zdrowia!

   

Viktoria SKRZYPIEC