Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ilu utalentowanych ludzi z prawdziwą pasją znajduje się dookoła nas! Postanowiłyśmy odszukać i pokazać Wam te perełki, które zasługują na to, by pokazać się szerszej publiczności i zostać docenionym. Na pierwszy ogień idzie mistrzyni bransoletek – Patrycja Wojtas!

Patrycja od zawsze lubiła różnego rodzaju błyskotki – naszyjniki, pierścionki, kolczyki, bransoletki, wiadomo, jak każda dziewczyna. Pierwsze spotkanie Patrycji z własnoręcznym robieniem biżuterii miało miejsce jakieś 4 lata temu, gdy robiła popularne wtedy bransoletki. I w tym momencie, przygoda z własnoręcznie robioną biżuterią zaczęła się na dobre, a  jak się zaczęło to ciężko jest tak po prostu skończyć, tym bardziej, jeśli odkryło się w tym swoją pasję.

Patrycja sama przyznaje, że początki nie były łatwe – „Czasem coś mi nie wychodziło, denerwowałam się, ale siedziałam i robiłam tak długo, aż mi w końcu wyszło. Ta biżuteria, którą wykonuję teraz jest o wiele trudniejsza niż ta od której zaczynałam, ale lata praktyki robią swoje i nie mam już z tym najmniejszego problemu”. Dowiedziałyśmy się, że czas robienia jednej bransoletki jest bardzo zróżnicowany, a wszystko zależy od wielu czynników (choćby nitek, wzoru, koralików) – może trwać to nawet pół godziny! Skąd Patrycja czerpie inspirację? „Pomysły.. hmm często przeglądam internet i podpatruję różne pomysły, sposoby robienia bransoletek i na tym się wzoruję, ale nigdy nie kopiuję czyjejś biżuterii. Zawsze jak idę po mieście to zamiast patrzeć na włosy czy ubrania dziewczyny to patrzę na biżuterię, to chyba już takie zboczenie zawodowe!”. Patrycja jest wszechstronnie uzdolniona bo interesuję się nie tylko biżuterią, ale uwielbia pływać, kiedyś robiła tipsy, uczy się robić rzęsy, interesuję się grafiką komputerową, zajmuje się pisaniem stron… Jednak pasją, która chyba już zawsze będzie na pierwszym miejscu jest jednak biżuteria.

Patrząc na to jak Patrycja zręcznie robi bransoletkę byłyśmy pod wrażeniem – cierpliwie nawlekała koraliki, w stu procentowym skupieniu oddawała się temu co kocha i wyglądała jakby była w zupełnie innym świecie – w świecie swojej pasji.

Zainteresowanych biżuterią Patrycji zapraszamy na jej stronę internetową – www.foto-koral.pl

 

Mamy do Was gorąca prośbę – jeśli macie jakaś pasje, jeśli jest coś w czym jesteście dobrzy, albo po prostu znacie kogoś, kto w waszych oczach jest niesamowity i warto go pokazać – piszcie do nas. Należy nam na tym, by moc pokazać każdego utalentowanego nastolatka z naszej okolicy, bo każdy powinien mieć szanse i możliwość pokazania siebie, a my niestety nie jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego, także piszcie do nas na facebooku lub na email.