Od czasu odejścia braci Farro, fani po woli tracili nadzieję, na powrót fenomenu zespołu Paramore. Dopiero pojawienie się informacji o nowej trasie koncertowej i ukazanie się kawałka „Now” w styczniu tego roku, pokazało, że zespół wraca do dawnej świetności.

8 kwietnia na półki polskich sklepów muzycznych trafił czwarty oficjalny krążek zespołu. Trzeba przyznać, że zespół spisał się na medal i nie zawiódł swoich fanów. Posiada siedemnaście singli utrzymanych w większości w typowo rockowym stylu. To ponad godzina słuchania gitarowych melodii zespołu i cudownego głosu wokalistki, która zadowoli chyba wszystkich żądnych nowych kawałków słuchaczy Paramore.

Piosenki nadal utrzymują się w tym samym stylu, jedyne co zmieniło się najbardziej to wygląd wokalistyki. Rudowłosa Hayley Williams zaczęła budować swój nowy „image”. W klipie do piosenki „Now” wygląda nie do poznania. Niestety nowy „look” nie działa na korzyść piosenkarki… Fani przyzwyczaili się, że z każdym nowym teledyskiem, piosenkarka coraz bardziej zaskakuje. Raz nowym, szalonym kolorem, innym razem dziwnym uczesaniem. Obecnie krótko ścięta grzywka i zbyt mocno podkreślone brwi nie komponują się zbyt dobrze z urodą Williams.


http://www.youtube.com/watch?v=G133kjKy91U

Dzień po polskiej premierze nowego krążka, w sieci pojawił się teledysk do drugiego singla zatytułowanego „Still Into You”. Trzeba przyznać, że jest on dosyć efektowny. Melodia łatwo wpada w ucho, a całokształt wizualny klipu jest bardzo przyjemny dla oka.  Można tu wyraźnie zauważyć  zerwanie Hayley z dawnym ostrzejszym wyglądem, na rzecz bycia „słodką dziewczynką”.


http://www.youtube.com/watch?v=OblL026SvD4

Z wypowiedzi fanów i liczb wyświetleń nowych singli na YouTube wyraźnie widać, że zespół podbił serca nie tylko stałych słuchaczy ale i zyskał wielu nowych. Trzeba tu pochwalić fenomen nowego krążka, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przewijające się tu melodie rocka, punk popu oraz indie rocka tworzą niepowtarzalny klimat tego zespołu. Wierni fani pewnie już dawno docenili zmienność i niepowtarzalność zespołu i będą zadowoleni z nowego dzieła. Jeśli do czerwca album „Paramore” sprzeda się w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy w Polsce, otrzyma złotą płytę w czasie koncertu przewidzianego w ramach Impact Fest Warszawa 2013.

Wiele osób przestało wierzyć w światową formę tego zespołu po jego rozpadzie. Jednak Hayley, Jeremy Davis i Taylor York nie poddali się i mimo wszystko nadal pozostają na scenie muzycznej. Polscy fani będą mieli okazję na zobaczenie ich już 5 czerwca w Warszawie, na wcześniej wspominanym Impact Fest. Z najnowszych relacji wynika, że  każde wystąpienie to ogromne show dla publiczności, które warto zobaczyć. Same bilety sprzedają się jak świeże bułeczki, tak samo jak nowa płyta, która znika z półek sklepowych w ekspresowym tempie.

Agata Krypczyk