Dłonie są wizytówką kobiety. Trzeba, więc o nie należycie zadbać. Rozdwojona płytka paznokciowa wygląda nieestetycznie oraz jest krucha.

Miodowo-cytrynowa maseczka

Przygotuj:
Miód
Cytrynę
Małą miseczkę

W miseczce mieszamy 3 łyżeczki miodu z 10 kroplami cytryny. Dokładnie mieszamy. Całość wmasowujemy w płytkę paznokcia. Pozostawiamy na 5-10 minut, następnie spłukujemy letnią wodą.

Kąpiel odżywcza

Przygotuj:
Mały garnuszek
miskę
ręcznik
Oliwę z oliwek
Miód
Śmietana

Do garnuszka wlewamy 50 ml oliwy z oliwek i lekko podgrzewamy. Następnie dodajemy 3 łyżki miodu i mieszamy. Po podgrzaniu miodu z oliwą, wlewamy mieszankę do miseczki, w której znajdują się 3 łyżki śmietany (można zastąpić mlekiem 3,2%) i mieszamy. Na stoliku rozkładamy ręcznik, aby zabezpieczyć go przed pobrudzeniem. Następnie ustawiamy na niego miskę i moczymy dłonie w wywarze przez 15-20 minut.

Po kąpieli

Po kąpieli nasze skórki zmiękną, więc należy je delikatnie odsunąć z płytki paznokcia. W żadnym wypadku nie wycinać!!! Następnie możemy pomalować paznokcie zakupioną odżywką do paznokci, najlepiej z witaminami. Ostatnim etapem jest opiłowanie i pomalowanie paznokci. Należy pamiętać, aby dawać im odpocząć od malowania gdyż może je to osłabić.