Skoro nasza skóra już odżyła należy zająć się resztą ciała. Dzisiaj pod lupę trafiły włosy, dla których zima jest walką o przetrwanie. Niska temperatura działa na nie podobnie jak wysoka. Włosy, szczególnie te lekko wilgotne, zaczynają się łamać i niszczyć.

Złota płukanka

Aby nasze włosy nabrały dawnego, zdrowego połysku i barwy wystarczy 25 minut!
Potrzebne nam będą:
20 ml mleka
Małe jajko
2 łyżeczki miodu
500ml wody w temperaturze pokojowej

Wykonanie:
Do 20 ml mleka wbijamy całe jajko i dokładnie łączymy, następnie dodajemy 2 łyżeczki miodu i mieszamy. Otrzymaną mieszankę wlewamy do butelki z przygotowaną wcześniej wodą. Wstrząsamy. Płukanką polewamy umyte włosy i pozostawiamy na ok. 20 minut. Po upływie wyznaczonego czasu należy spłukać płukankę wodą oraz umyć niewielką ilością wody kropla wielkości orzecha laskowego).

Wzmocnij i odżyw

Chcesz, żeby twoje włosy były mocne i jedwabiste? Wystarczy, że wykonasz prostą odżywkę z: 100 g miodu oraz Oliwa z oliwek.

Wykonanie:
Do 100 g miodu dodaj 3 łyżki oliwy z oliwek i dokładnie wymieszaj. Nie myj wcześniej włosów. Nałóż na zwilżone włosy od nasady na całej długości, zawiń folią spożywczą a następnie ręcznikiem. Pozostaw na 30 minut. Po upływie 30 minut należy spłukać odżywkę i umyć włosy normalną ilością ulubionego szamponu.

Naturalne rozjaśnienie

Rozjaśnianie włosów nie musi wcale ich niszczyć! Ten tonik rozjaśnia, nadaje ładny odcień i pielęgnuje włosy.
Przygotuj:
1l wody
1 łyżkę miodu
Pół cytryny (blondynki powinny przygotować całą cytrynę)
Wykonanie:
Do litra wody dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny (bez pestek!) oraz dodaj łyżkę miodu. Wszystko dokładnie wymieszaj. Umyj włosy ulubionym szamponem i spłucz, następnie polej tonikiem i nie spłukuj włosów ponownie. Po wyschnięciu rozczesz włosy.

Wiosna już tuż, tuż! Nasza skóra i włosy odżyły już po zimie a już niebawem doczekają się tego również nasze paznokcie.