Pocałunek to coś wyjątkowego, pięknego, niezwykłego, oczarowuje swoją magią każdego człowieka. Jest również jednym z gestów, które mogą uświadomić drugiej osobie, co do niej czujemy. Prawdziwy wyraża emocje, uczucia płynące prosto z naszego serca oraz duszy. Porywa nas do krainy zakochanych. To także składowa namiętności i bliskości. Pozwala bez słów powiedzieć najpiękniejsze wyrazy świata – „Kocham Cię”, które nie szepczemy na ucho każdemu.

Według Wikipedii: „Akt polegający na kontakcie ust z ciałem innej osoby (np. ustami, policzkiem, dłonią) lub przedmiotem.”

Nikt nie określił wieku, który byłby właściwym dla pocałunku. On tak naprawdę nie istnieje. Nie ma większego znaczenia czy masz –naście, czy nieco więcej lat. Ważne jest to, co czujesz w danym momencie swojego życia. Sens pocałunku tkwi w miłości. To ona potrafi sprawić, że dwoje ludzi, chcąc pokazać to, co do siebie czują, zaczynają się całować. Pocałunków nauczysz się kochając. Nie istnieje żadna szkoła, która potrafiłaby pokazać nam o co w tym wszystkim chodzi.

Całowanie ma wpływ nawet na nasze zdrowie. Dzięki przyjemnym pieszczotom poprawia się krążenie krwi, dotlenia mózg oraz mamy większą odporność organizmu. Podczas pocałunku hormony szczęścia powodują, że jesteśmy odprężeni i mamy ochotę na coraz więcej, i więcej, i więcej…

Według badań naukowych pocałunki są dużo ważniejsze dla kobiet, niż dla mężczyzn. Większość pań podczas pocałunku czuje się bardziej atrakcyjnymi i pożądanymi kobietami, a ich partner wydaje się znacznie bliższy. W przekonaniu różnych eksperymentów psychologicznych mężowie całujący swoją żonę każdego ranka rzadziej chorują.

Wielbiciele przyjemnych pocałunków żyją także przeciętnie około pięć lat dłużej i mają mniej wypadków samochodowych, podobno też więcej zarabiają. Nie brakuje u nich pozytywnego nastawienia na świat oraz otaczających ludzi.

Prawdziwą rozkosz przynosi dotykanie się całą powierzchnią ust. Delikatne muśnięcia w okolicach ucha (zwłaszcza jego koniuszka), szyi czy okolic intymnych również pozwalają poczuć się niczym jak w niebie.
Istnieje także wiele rodzajów pocałunków – głęboki, francuski, intensywny, motyla, ruchomy, spinający, prowokujący, wyciśnięty, frywolny.

Recepta na zmysłowy pocałunek:
1. Baw się ustami partnera – lekko kąsaj, ssij, pocieraj.
2. Zacznij zabawę językiem – zwiedzaj zakamarki ust, liż, dotykaj dziąseł, zębów.
3. Wypróbuj pocałunek „kasetowy” – obejmujesz mocno ustami obie wargi partnera/partnerki albo pocałunek „wyciśnięty” – chwytasz palcami dolną wargę i przyciskasz ją ustami.
4. Pamiętaj, że warto zmieniać natężenie pocałunku – delikatnie, tuż za chwilę namiętnie i znów powracaj do delikatnego.

Kilka ciekawostek ze świata magii pocałunków:
1. Podczas namiętnego pocałunku w naszym ciele porusza się około 40 różnych mięśni
2. Podczas pocałunku spalasz około 20 kalorii na minutę.
3. Większość osób lubi całować się z zamkniętymi oczami.
4. Rekord wszech czasów w długości pocałunku zapisany w Księdze rekordów Guinnessa wynosi do dziś 30 godzin, 59 minut i 27 sekund
5. Zakochani ściskają nawzajem swoje usta z siłą odpowiadającą ciężarowi 15 kilogramów.
6. 28 grudnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Pocałunku.

Wioletta Czarna