Mario czy Ty wiesz,
kim naprawdę jest maleńki Twój bohater?
Mario czy Ty wiesz, że pewnego dnia On rządzić będzie światem?
Czy Ty wiesz, że to właśnie On pokona grzech i śmierć?”

(Mark Lowry w tł. Piotra Nazaruka)

 

Grupa młodych osób chcących ponownie stworzyć świąteczny teledysk, który sprawi radość nie tylko im, ale i widzom. Osób, które już na początku grudnia poczuły blask i magię świąt strojąc salę lampkami i ubierając choinkę. I to właśnie ta grupa osób zdradza Wam dziś kulisy powstawania świątecznego teledysku, który będziecie mogli ujrzeć już niebawem.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Julii, która po raz kolejny zechciała stworzyć z nami świąteczną piosenkę i obdarzyła nas tak dużym zaufaniem. Tym razem wystąpiła w duecie z Piotrem – razem nadali całkiem nowe życie znanej wszystkim „Mario, czy już wiesz?” a swoim wokalem rozkochali w sobie całe grono przysłuchujących się ludzi. Gdyby nie oni nie mielibyśmy tego co najpiękniejsze – muzyki, pięknego dźwięku fortepianu i emocji słyszanych w każdym wersie.

 

 

Ogromne podziękowania należą się właścicielowi oraz całej ekipie restauracji The Piano w Bytomiu, która dysponuje nie tylko piękną, przestronną salą, ale i zachwycającym fortepianem. Gdyby nie „The Piano” to cały obraz świątecznej piosenki nie byłby tak bliski naszemu wymarzonemu wyobrażeniu. Jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni i zapewne nie raz jeszcze pojedziemy do Bytomia tylko po to, by zjeść tam przepyszny deser.

 

 

Za idealny makijaż aktorów odpowiedzialna była Roksana, której prace możecie oglądać na jej social mediach. Jej talent oraz precyzja jest naprawdę niezwykła. Byliśmy zachwyceni mogąc z nią współpracować oraz przyglądać się jej pracy.

Niezwykle istotna okazała się też pomoc Mateusza oraz Magdaleny – jesteśmy bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że zechcieli poświęcić swój czas, by wesprzeć nasz muzyczny projekt.

Nie można zapomnieć o efekcie specjalnym – ciężkim dymie, który dodał czarodziejskiego uroku i spowodował, że przez chwilę poczuliśmy się jak w niebie. Dziękujemy panu Szymonowi z firmy „Evento. Imprezowe myślenie” za wypożyczenie oraz obsługę maszyny, która zapewniła nam ten magiczny klimat.

 

 

Na koniec podziękowania tak naprawdę najbardziej istotne, ponieważ gdyby nie on nic by nie powstało. Ogromne podziękowania dla Adama, który nie tylko zajął się oświetleniem, odpowiednim rozpracowaniem scen, ale przede wszystkim był operatorem kamery, który właśnie teraz montuje dla Was video. Adam jest nieocenionym elementem naszej świątecznej piosenki i wszystko co zobaczycie jest jego zasługą – dziękujemy.

Pozostaje nam mieć ogromną nadzieję, że finalny efekt produkcji będzie się Wam podobał i nie raz zagości na Waszych wyświetlaczach podczas tego świątecznego okresu. Bardzo dziękujemy wszystkim nie tylko za pomoc, ale za wspólne stworzenie niesamowitych wspomnień i zdobycie całkiem nowych doświadczeń.

 

 

Wokal – Julia Jagos
Wokal, klawisz – Piotr Franik
Video i montaż – Adam Kuźniar
Makijaż – Roksana Skubis Make up
Ciężki dym – Szymon Jamroz, Evento. Imprezowe myślenie
Sceny kręcone były w restauracji The Piano w Bytomiu
Autor muzyki – Buddy Greene
Autor tekstu (tekst orygialny „Mary did you know”) – Mark Lowry
Autor tekstu w polskiej wersji językowej – Piotr Nazaruk

 

Viktoria SKRZYPIEC i Adriana PŁUCIENNIK