Koncert charytatywny odbędzie się w Drzwi Zwane Koniem w Katowicach (ul. Warszawska 37) dnia 8.12.2019 rok – więcej szczegółowych informacji już wkrótce!

Klaudia to młoda katowiczanka, która urodziła się w 17.04.1997 roku, a w 2018 roku rozpoznano u niej chorobę Takayasu. Jest to bardzo rzadka choroba zapalna tętnic na którą dziś nie ma lekarstwa, ale z którą można walczyć poprzez łagodzenie objawów. Jednym z jej objawów są udary niedokrwienne, których niestety Klaudia doświadczyła na swoim młodym ciele kilkukrotnie.

Dziś nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Oddycha za nią respirator. Rodzina i przyjaciele robią wszystko, by wróciła dawna Klaudia, która nie tylko będzie sama oddychać, ale rozmawiać, śmiać się i śpiewać. W chwili obecnej dziewczyna czeka na miejsce w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym dla Wentylowanych Mechanicznie.

Potrzebne są pieniądze. Bardzo dużo pieniędzy na rehabilitację i leczenie, których koszty przekraczają możliwości rodzinny.

Zróbmy wszystko, aby pomóc Klaudii znów się uśmiechnąć – liczy się każdy grosz!

Koncert charytatywny organizujemy, aby nie tylko zebrać pieniążki, ale opowiedzieć historię Klaudii.Chcemy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej młodej i walczącej o życie dziewczynie, która pilnie wymaga specjalistycznej opieki i rehailitacji.

 

Razem możemy więcej, a pomaganie drugiej osobie to chyba najpiękniejsze co możemy zrobić w dzisiejszych czasach!

Link do zrzutki – https://zrzutka.pl/rz7kpg

Wystąpią:

Zespół IKSY

Muzyka, którą tworzą wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sami nazywają ją po prostu quasi-popem. W ich twórczości znaleźć można inspirację takimi artystami jak: Czesław Mozil, Lao Che, Coma, The Do, LemON, Incubus, Damien Rice. IKSY na swoim koncie mają 2 EP-ki i Longplaya wydane własnym sumptem. Najwięcej dzieje się na ich licznych koncertach, na których odkrywają znacznie więcej kart ze swojego dotychczasowego dorobku, często całkowicie zmieniając starsze piosenki. Budują różnorodną, ale spójną muzyczną narracje, która składa się z wielu zwrotów akcji, opakowana w gry słowne i muzyczne eksperymenty. Droczą się muzycznie, po to by cieszyć, wzruszać i denerwować.

Julia Jagos

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie skrzypiec. Od lat swoją pasję do muzyki wyraża również poprzez śpiew. Uczestniczka I edycji nowej odsłony słynnego programu „Szansa na sukces 2019” emitowanego w Telewizji Polskiej. Julia miała okazję zrealizować dwa poważne projekty muzyczne o tematyce świątecznej. Ich zwieńczeniem były profesjonalne teledyski audiowizualne (w tym jeden do autorskiej piosenki artystki promującej miasto Katowice) cieszące się dużą popularnością na różnych portalach internetowych.

Magdalena Wydriński

Pochodząca z Raciborza, młoda, piękna, niezwykle uzdolniona, a do tego będąca wulkanem niekończącej się energii i pozytywnych wibracji – Magdalena Wydriński. Pedagog, trener wokalny, kompozytor, autor tekstów, wokalistka, członek stowarzyszenia Power of Soul oraz współorganizatorka wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych.

Grupa Improwizacji A propos

Młodzi, piękni i … zakochani w komedii improwizowanej. Tworzą wspólnie, rozbawiają publiczność kreując na scenie równoległą rzeczywistość, w której wszystko jest możliwe. Obiecują dobrą zabawę i ZAWSZE dotrzymują słowa. Jeśli potrzebujesz tak dużej dawki dobrego humoru aby wystarczyła na całą długą zimę – musisz się z nimi spotkać.

Łukasz Sowa

Młody i zdolny absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju, skąd pochodzi i gdzie mieszka. Regularnie występuję w live session, jest laureatem ogólnopolskich konkursów piosenki. Stawia pierwsze kroki w roli producenta muzycznego, gra na gitarze, pisze muzyka i teksty, a podczas naszego koncertu zaprezentuje autorski materiał.

 

ZAPRASZAMY

Organizatorem koncertu jest Karolina Hryń, Magdalena Wydriński, Adriana Płuciennik i Viktoria Skrzypiec razem z Drzwi Zwane Koniem oraz SilesiaYoung