Czeka nas jeszcze kilka ciepłych dni, kiedy to słońce uśmiechnie się do nas. Aby poradzić sobie z tą temperaturą i ciepłymi promieniami słonecznymi? My polecamy schłodzić się przy pomocy pysznych bezalkoholowych napojów.  Zachęcają nie tylko smakiem, ale również wyglądem- są kolorowe, można dodać do nich pysznych owoców, kolorowe słomki, więc cieszą nie tylko podniebienie, ale również i oko! Polecają się również na spotkania z przyjaciółmi oraz wieczorne imprezy na działkach!

Poniżej mamy dla was nasze propozycje, ale w internecie można znaleźć tych przepisów całe mnóstwo. Tak naprawdę możecie je zrobić z tego co akurat macie w domu, możecie kombinować i smakować, warto dodać do nich kostki lodu, które idealnie schłodzą napój.

Błękitna laguna
60 ml wody mineralnej
60 ml napoju o smaku cytrynowym
10 ml niebieskiego syropu malinowego
Sok z połowy limonki
Kostki lodu

Na początek do wody mineralnej dodaj napój cytrynowy, a następnie niebieski syrop oraz sok z limonki. Jeśli masz w domu shaker to wykorzystaj go i wstrząśnij nim! Jeśli nie, to wystarczy wszystkie składniki ze sobą mocno wymieszać! Przelej gotowy napój do wyższej szklanki i dodaj kostki lodu.

Zielone marzenie
Sok z 1 kiwi
60 ml soku z grejpfruta
30 ml nektaru z Marakui
30 ml nektaru z banana
20 ml syropu malinowego
Kostki lodu

Przelej sok z kiwi, nektar i syrop do jednego naczynia i mocno wstrząśnij przez kilka sekund. Dodaj kostki lodu i delektuj się pysznym smakiem.

Dzika wiśnia
100 ml soku malinowego
50 ml soku wiśniowego
10 ml soku z czarnej porzeczki
10 ml wody różanej
Kostki lodu

Wszystkie składniki połącz ze sobą w  shakerze i mocno wstrząsaj przez kilkanaście sekund, następnie przelej do niższej szklanki i dodaj świeże owoce- świetnie sprawdzą się maliny lub wiśnie.

Królowa tropiku
Pół pomarańczy
8 wiśni z kompotu
60 ml soku ananasowego
60 ml soku grejpfrutowego
Odrobina soku z cytryny
10 ml syropu z grenadyny
Kostki lodu

Miąższ z pomarańczy połącz z wiśniami, a następnie zblenduj. Do gotowego musu dodaj wszystkie owocowe soki i ponownie zblenduj. Do szklanki dodaj pokruszony lód, który możesz polać syropem z grenadyny, lecz nie jest konieczne, następnie wlej przygotowany mus owocowy. Smacznego!

Tropikalne orzeźwienie
40 ml soku ananasowego
30 ml soku grejpfrutowego
30 ml jogurtu naturalnego
1,5 łyżki brązowego cukru
kruszony lód

Jeśli lubisz słodkie napoje to dodaj cukier, aczkolwiek nie jest on obowiązkowy. Wszystkie składniki umieść w shakerze i mocno wstrząśnij. Napój podawaj w wysokich szklankach, które możesz udekorować plasterkami cytryny lub pomarańczy.

Napój z syropem borówkowym
1 szklanka borówki amerykańskiej
1 szklanka wody
1 szklanka cukru
dużo kruszonego lodu
1 litr napoju gazowanego o smaku limonki

Borówkę razem z wodą i cukrem gotujemy w garnuszku przez około 10 minut, aż borówka puści sok, następnie rozgniatamy owoce przez sitko. Gotowy syrop musi troszkę ostygnąć, następnie przekładamy na dno szklanek, dodajemy lód i napój gazowany. Na koniec można dodać listki mięty lub plasterki limonki.

PŁUCIENNIK Adriana