Kolczyki to taki element biżuterii, który pasuje każdej kobiecie i wypada je nosić zawsze, nie ma żadnych reguł kiedy powinniśmy je zakładać, a kiedy powstrzymać się od tego. Powinniśmy jednak postarać się starannie dobrać rodzaj kolczyków do stroju, okoliczności oraz zwrócić uwagę na kształt naszej twarzy, ponieważ źle dobrane dodatki mogą optycznie powodować, że nasza twarz wydaje się zbyt duża, bądź nienaturalnie mała.

Czasami nawet te malutkie kolczyki, tzw. wkrętki potrafią idealnie uzupełnić nasz wygląd – często w naszym stroju brakuje nam jakiegoś drobnego szczegółu, który doda nam jeszcze więcej uroku. Przede wszystkim każda z nas powinna sprawdzić w jakich kolczykach czuje się najlepiej, czy są to wcześniej wspomniane drobne wkrętki, czy może długie i wiszące aż do ramion kolczyki, a może lubisz błyszczące i połyskujące kamienie w twoich uszach?

A więc teraz kilka rad, dzięki którym będziesz mogła sprawdzić, które kolczyki najbardziej pasują do kształtu twojej twarzy i dzięki którym możesz zmniejszyć optycznie wymiary swojej twarzy. Najlepiej jeśli na początek staniesz przed lustrem i ocenisz jej kształt – odgarnij włosy do tyłu i oceń, czy twoja twarz jest owalna, kwadratowa, podłużna, okrągła, czy może trójkątna?

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Źródło

Gdy masz kwadratową twarz to powinnaś nosić kolczyki o zakrzywionych wzorach i kształtach, które złagodzą Twoje rysy. Lepiej będziesz wyglądać w kolczykach dłuższych, które wydłużają twarz i powodują, że będzie bardziej pociągła. Kształt elipsy, koła, zaokrąglone rogi, bądź z dodatkiem koralików – będą pasowały do ciebie idealnie!

Gdy masz twarzą owalną, to masz szczęście, ponieważ prawie wszystkie rodzaje kolczyków pasują do ciebie i nie musisz się martwić o ich rodzaj. Jedyna rada to ta, że lepiej unikać zbyt długich kolczyków, które mogą optycznie Cię rozciągnąć, za to wzór rombów oraz trójkątów jest dla ciebie jak najbardziej wskazany!

Długie i wiszące kolczyki natomiast sprawdzą się u kobiet z okrągłą twarzą, najważniejsze, aby były dłuższe niż szersze, w ten sposób dodasz twarzy smukłości i stanie się bardziej owalna. Polecane są wiszące kwadraty, prostokąty, na których widoczne będą wzory pionowych kresek, bądź linii.

Na odwrót natomiast będzie u kobiet z twarzą prostokątną – powinnaś wybierać kolczyki szersze niż dłuższe. Wtedy optycznie poszerzysz swoją buzię. Pomogą w tym również wzory na kolczykach, które będą miały poziomo ustawione elementy i dodatki.

Przy trójkątnej twarzy panie powinny pamiętać, że kolczyki powinny być dobrane jak przy twarzy okrągłej – szersze niż dłuższe, aczkolwiek nie powinny być dłuższe niż linia podbródka. Poziome linie, które będą wzorem na kolczykach pomogą Ci stworzyć szerszą iluzję twojej twarzy. Polecane są również koła i kwadraty, taki kształt kolczyków, które nie będzie wysmuklał już szczupłej twarzy.

Jeśli chodzi o kolczyki sztyfty, czyli powszechnie znane jako wkrętki, to tak naprawdę pasują one każdemu. Zazwyczaj drobne, które ładnie zdobią ucho, ale jednak nie rzucają się bardzo w oczy, to idealnie rozwiązanie dla kobiet, które lubią skromność i delikatność. Kolczyki te najczęściej zakładane przy czynnościach dnia codziennego, również wtedy kiedy w pracy niewskazane jest noszenie  biżuterii.

Prawda jest taka, że każda z nas dobiera takie kolczyki, które lubi i które osobiście nam się podobają. Są jednak rady, z których czasem warto skorzystać, albo chociaż sprawdzić, czy faktycznie wyglądamy korzystniej przy takim rodzaju biżuterii, a nie innym. Kształt kolczyków powinien zrównoważyć kształt twojej twarzy, a nie pasować do niej, czyli jeśli nasza twarz jest pociągła to nie wybieramy kolczyków długich, a kiedy nasza twarz jest okrągła to nie powinniśmy zakładać kolczyków krótkich i okrągłych. Rodzajów kolczyków jest naprawdę wiele, od dużych, zabawnych ze śmiesznymi wzorami, bo krótsze i drobniejsze kolczyki ze złota czy srebra. Warto samemu poeksperymentować i ocenić, które kolczyki są dla ciebie najlepsze.

Adriana PŁUCIENNIK