Szczęśliwe liczby, które są liczbami urodzenia, cechują nasz charakter, to jacy jesteśmy oraz charakteryzują naszą przyszłość oczywiście w sposób ogólny. Nie mamy na nie wpływu, bo są nam dane od naszego przyjścia na świat aż do końca życia.

A więc, czy Ty wiesz jaka jest Twoja liczba? Jeśli nie, to już teraz możesz zobaczyć jakie to łatwe!
Wystarczy zsumować poszczególne cyfry daty naszych urodzi, a wynik pokaże właśnie jaką liczbą jesteś! Na przykład – obliczymy liczbę urodzenia osoby, która urodziła się 06.06.1982 roku, więc teraz tworzymy działanie : 0+6+0+6+1+9+8+2=32 W numerologii nie rozpatruje się liczby 32, więc należy dodać jedną cyfrę do drugiej, więc 3+2 jest równe 5 – osoba urodzona 6 czerwca 1982 roku jest numerologiczną piątką!

Należy pamiętać, że gdy powstaną nam liczby dwucyfrowe to należy je sprowadzić do jednocyfrowej poprzez dodanie jednej do drugiej, np. jeśli powstała nam liczba 54 to 5+4=9.
Wyjątkami są tzw. liczby mistrzowskie, czyli 11 i 22 – ich nie skracamy!
Teraz sprawdź co oznacza Twoja liczba, może dowiesz się czegoś więcej o sobie, lub o kimś bliskim :

 

Numerologiczna 1
Liczba „jeden” cechuje ludzi praktycznych i dokładnych w działaniu. Wszystko co robią starają się czynić w sposób perfekcyjny a zarazem myślą o korzyściach jakie im dane działanie przyniesie. Czasami takie postępowanie jest dla nich przekleństwem, gdyż jeśli nie potrafią czegoś zrobić tak, jak by chcieli, zostawiają to na później. O osoby spod liczby 1 są zdeklarowanymi indywidualistami. Nie lubią grać w zespole i nigdy nie oglądają się na innych. Są przekonani, że na nikim nie można polegać i jeśli sami nie zadbają o siebie i o swoją rodzinę, to nikt tego nie zrobi. Jednocześnie są idealistami. Szukają doskonałości w każdej dziedzinie. Przez to na przykład w miłości nie mają szczęścia, bo gdy nawet wydaje się osobie, której liczba urodzenia wynosi 1, że odnalazła partnera na życie, to wcześniej lub później odkryje wady tego człowieka i z żalem stwierdzi, że do ideału wiele mu brakuje. Nie mniej jednak życie „jedynek” jest ciekawe i pełne niespodzianek. L udzie „jedynki” to tacy, na których można polegać i można im zaufać. Mają tendencję do narzucania własnej woli i permanentnego pouczania. Bardzo lubią rządzić i gdy im się uda zająć wysokie stanowisko, to są w swoim żywiole.

Numerologiczna 2
Ludzie, których liczba urodzenia wynosi dwa, to osoby zazwyczaj bardzo inteligentne. Niestety, ich inteligencja nie idzie w parze ze zdolnościami organizacyjnymi. Dlatego też wśród dwójek jest bardzo wielu uczonych, wynalazców lub artystów, którzy mimo ogromnego potencjału wykorzystują go jednostronnie. Ludzie ci nie umieją przekonywać innych do własnych racji i bardzo często dowiadują się, że z ich osiągnięć korzystają inni. Najgorsze jest jednak to, że pomimo wrodzonej inteligencji nie potrafią wyciągać wniosków ze swoich błędów jakie popełniają w stosunku do osób trzecich. Jest tylko jedna szansa na to, aby ludzie, których liczba urodzenia wynosi dwa osiągnęli sukces zawodowy i finansowy. Muszą znaleźć odpowiedniego partnera, który byłby im oddany bez reszty, a przede wszystkim organizował im życie.. Mimo tych wszystkich wad i zalet liczba urodzenia 2 daje poczucie szczęścia. W miłości romantyczni. Nie są skłonni do zdrady, ale z trudem zauważają, że sami są zdradzani.

Numerologiczna 3
Ludzie, których liczba urodzenia wynosi trzy, to osoby nadzwyczaj energiczne i pełne zapału do działania. Niestety bardzo często jest to zapał słomiany. Szybko zapalają się do czegoś, ale gdy pojawiają się choćby drobne przeszkody zniechęcają się i rezygnują z tego co rozpoczęli. Inna sprawa, że prawie nigdy nie zapominają o tym co kiedyś zamierzali i gdy nadarzy się okazja lub nachodzi ich ponowna chęć, aby to coś zrealizować to wracają do swoich planów. Zakochują się bardzo szybko i równie szybko odkochują. Tylko czy w takim razie można autorytatywnie stwierdzić, że są zakochani skoro do odkochania brakuje im niewiele? Numerologiczne trójki, to ludzie bardzo pracowici, chociaż czasami pracują w sposób automatyczny i dość bezmyślny. Dążą do tego by ich praca była przyjemnością, a nie tylko sposobem zarabiania na życie. Wśród numerologicznych trójek najwięcej było odkrywców i podróżników. Jako człowiek i partner dosyć trudny do współżycia. Wszystko przez ponad przeciętny egoizm. Z premedytacją potrafi wykorzystywać słabszych do własnych celów i wchodzić po ich plecach na wyższy poziom egzystencji. Jest wewnętrznie przekonany, że najważniejsze słowo to: „ja”, potem „ja”, a dopiero dużo dalej „inni”. Można powiedzieć, że trzy w numerologii daje człowiekowi tak zwanego farta. Chociaż o pewne sprawy nie zabiegają, to one same wpadają im w ręce.

Numerologiczna 4
Dla ludzi, których numerologia obdarzyła liczbą cztery, życie stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. Ich osobowość i potrzeby są tak dwoiste, że nader często wręcz wewnętrznie sprzeczne. Z jednej strony czwórki pragną stabilizacji, spokoju i życia monotonnego. Jednak z drugiej strony szukają emocji, adrenaliny i nadzwyczajnej satysfakcji. Właśnie dlatego przez niektórych numerologiczne czwórki postrzegane są jako ludzie, którzy nie bardzo wiedzą czego chcą od życia. Wyglądają i zachowują się tak, jakby cały świat się na nich uwziął. Bardzo często mają pretensję nie bardzo wiadomo o co i do kogo. Trzeba mieć dużo cierpliwości, aby z nimi wytrzymać. Trzeba jednak powiedzieć, że numerologia dla liczby 4 mówi o tym, że osoby te są bardzo uparte. Czasami jest to cecha niezwykle pozytywna, bo ta upartość prowadzi do osiągnięcia zamierzonego celu. Ludzie ci przez lata dążą do jednego upatrzonego punktu, aż w końcu go osiągają. Druga strona medalu jest taka, że ta upartość liczby 4 powoduje, że nie słuchają dobrych rad, a wszelkie pomysły, które nie są ich pomysłami uznają za głupie i nietrafione. Mają tendencję do narzucania własnej woli innym ludziom. Po prostu lubią rządzić. Nie ma w tym nic złego, bo są obdarzeni instynktem przywódczym i posiadają umiejętność poprowadzenia dużej grupy ludzi. W miłości partner raz na zawsze. Wierny, jak pies.

Numerologiczna 5
Ludzie, których numerologia obdarzyła liczbą pięć mają nadzwyczaj silną osobowość, wiedzą czego chcą od życia i potrafią walczyć o swoje nie zwracając uwagi na to czy przy okazji poleje się krew i popłyną łzy. Aby zdobyć co zamierzają piątka potrafi iść po trupach i nie waha się użyć podstępu lub perfidnych sztuczek. Trzeba jednak tu zaznaczyć, że poza tym są to ludzie z gruntu rzeczy dobrzy, uczynni, pomocni i dający serce tym, którzy tego serca potrzebują. Gdy nie dostają tego czego pragną, to obrażają się i dąsają jak małe dzieci. Wśród piątek jest duża grupa ludzi posiadających paranormalne zdolności. Niektórzy potrafią nawet przewidywać przyszłość, a jeśli ten dar nie został im dany, to intuicja ich nigdy nie zawodzi. W miłości stali, ale mają skłonności do krótkich romansów i zdrad i to nie z potrzeby erotycznego zaspokojenia, a z potrzeby akceptacji i sprawdzenia się.

Numerologiczna 6
Ludzie, których liczba urodzenia wynosi sześć są niezwykle impulsywni. Działają pod wpływem chwili często popełniając życiowe błędy. Bywają nazbyt nerwowi i lekkomyślni. Nie oznacza to jednak, że i wtedy nie potrafią podejmować słusznych decyzji. Wszystko jednak zależy od przypadku, a nie od analizy sytuacji i głębokich przemyśleń. W sytuacjach zagrożenia działają w sposób szybki i celny. W ogóle stres wpływa na nich pobudzająco i im więcej adrenaliny wytwarza organizm, tym większe sukcesy odnoszą. Świat każdej szóstki kręci się jakby w odwrotnym kierunku. Dzieje się tak dlatego, że zawsze idą pod prąd. Wśród osób urodzonych razem z liczbą sześć zawsze było najwięcej kontestatorów i rewolucjonistów. Z zasady ludzie Ci nie zgadzają się na zastany porządek rzeczy. Zawsze chcieliby coś ulepszać i zmieniać wprowadzając tym samym zamęt we własne życie i życie ludzi, którzy są z nim związani. Bez względu na wszystko, to można ich określić mianem „idealiści”. W miłości nieobliczalni. Bardzo szybko przechodzą od miłości do nienawiści. Pod żadnym pozorem nie wolno im dawać powodu do zazdrości, bo będą gryźć i drapać. Natomiast jeśli szóstka zostanie zdradzona, wówczas najpierw się mści, a potem popada w odrętwienie.

Numerologiczna 7
Ludzie, dla których liczba w numerologii wynosi siedem, to wielcy poszukiwacze własnej życiowej drogi. Praktycznie rzecz biorąc poszukują jej przez całe swoje życie. Gdy wydaje im się, że już odnaleźli bardzo szybko się rozczarowują dochodząc do wniosku, że to nie jest to o co tak naprawdę im chodziło. Siódemki wierzą bowiem w to, że kiedyś doprowadzą coś do ideału, że poznają idealnego partnera na życie, że oni sami będą w oczach innych ludzi postrzegani jako osoby idealne. Tymczasem ideał jest bardzo złudny. Co by jednak nie powiedzieć, to każda siódemka jest stworzona do czynów wielkich, ponad standardowych i nieosiągalnych dla nikogo innego. W ekstremalnych sytuacjach ludzie obdarzeni liczbą 7 są gotowi poświęcić własne życie dla dobra jednej osoby lub całego narodu. Wśród siódemek jest najwięcej wielkich żołnierzy, generałów, a nawet marszałków jednak liczba ta jest również domeną wszelkiej maści terrorystów. Osoby dla których siedem jest liczbą opiekuńczą mają potrzebę szukania prawdy. Najpierw wsłuchują się w opinie innych, analizują je, a gdy już wyrobią sobie jakiś pogląd, to bardzo trudno ich przekonać do tego, że być może nie mają racji. Im są starsi, tym bardziej zasklepiają się w swoich przekonaniach i tym mniej dopuszczają jakiekolwiek zmiany. Na starość siódemki mogą stać się nie do wytrzymania dla swoich bliskich. Ale mimo to można bez cienia wątpliwości uznać, że ogólnie rzecz ujmując ich życie jest udane i nigdy nie jest stracone. W miłości nie znoszą kompromisów. Nawet gdy ich związek nie układa się najlepiej trudno zdecydować się im na rozwód.

Numerologiczna 8
Człowiek, który urodził się razem z liczbą osiem to niespokojny duch, który chciałby wszystkiego spróbować. Patrząc na tych ludzi można odnieść wrażenie, że są chorzy na ADHD, bo ich nadzwyczajna ruchliwość i ciekawość świata, ludzi oraz samego siebie jest nadzwyczajna. Ósemka to typ mający za życiowy cel poznać jak najwięcej wszystkiego co jest osiągalne nie tylko zmysłami, ale i podświadomością. Czasami zachowują się jak polny konik który skacze z jednego miejsca w drugie, ale w efekcie każdy skrawek życiowej polany zostanie przez niego zbadany. Liczba osiem charakteryzuje ludzi bardzo tolerancyjnych tak wobec siebie, jak i innych. Wolność duchowa i osobista jest im potrzebna do życia jak rybie woda. Nie znoszą ograniczeń, a gdy się one pojawiają, to buntują się. Nienawidzą być drudzy, a nie daj Boże trzeci. Interesuje ich tylko pierwsza pozycja w towarzystwie. Ósemki bardzo łatwo rozpoznać, bo w każdym środowisku starają się brylować. Przy tym nie wywyższają się ponad innych. Starają się zaprzyjaźnić z każdym, ale to powoduje, że prawdziwych przyjaciół to ósemki nie mają. Nie ma się czemu dziwić skoro kochają wszystkich ludzi bez wyjątku. Nawet tych, którzy ich nie lubią starają się zrozumieć, a jeśli to się nie udaje, to robią wszystko by chociaż im zaimponować. Świat człowieka urodzonego pod numerologicznym znakiem, to świat zabawy. Nie chodzi tu o to, że życie przepływa przez palce, ale o to, że w każdej sytuacji potrafi znaleźć coś przyjemnego.

Numerologiczna 9
Dla ludzi, których liczba urodzenia w numerologii wynosi 9 do życia niezbędna jest przygoda. Nienawidzą monotonii, a gdy dopada ich życiowa stabilizacja poszukują wrażeń. Czasami to poszukiwanie czegoś innego od codzienności przynosi im szczęście, ale bywają też takie sytuacje, które narażają ich na niebezpieczeństwo lub ośmieszenie. Uwielbiają podróżować – oddadzą ostatnią koszulę za możliwość dalekiego wyjazdu. Kochają to co piękne i bez większego problemu odróżniają dzieło od kiczu. Jeżeli mają tylko taką możliwość lubią otaczać się ludźmi znanymi ze swych artystycznych zdolności. Sami jednak nie posiadają zbyt wielkiego talentu artystycznego. Osoby urodzone razem z liczbą dziewięć są na ogół lubiani, przez wielu podziwiani, a ich obecność towarzyska jest pożądana. Gdy wpadnie na jakiś szalony pomysł, to wymaga od wszystkich, bu mu pomogli w jego realizacji. Gdy jednak na samo wspomnienie tego pomysłu niektórzy pukają się w czoło, to potrafi wpaść w szał. Zresztą choleryk wychodzi z niego dość często. Potem się jednak uspokaja i jest skłonny przeprosić nawet wtedy, gdy nie popełnił żadnej winy. Dziewiątka to po prostu typ ugodowy, który woli się śmiać niż płakać. W miłości jest jak ogień – nagły, gorący i szybko gasnący.

Numerologiczna 11
O ludziach, których liczba urodzenia wynosi jedenaście można powiedzieć, że urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą. Chociaż ich życie nie jest usłane różami, to gdy mają kłopoty wcześniej lub później, ale zawsze spadają jak kot na cztery łapy. Czasami dzieje się to z ich udziałem, ale zdarza się też, że ktoś świadomie lub nieświadomie wyciąga ich z kłopotów. Przez całe życie ma 100 pomysłów na minutę dotyczących tak pracy, biznesu, jak i zabawy. Z natury jedenastki są domatorami lecz kochają podróże. Liczba jedenaście charakteryzuje ludzi, którzy w swoje życie mają wpisane ryzyko. Osoby te bardzo długo zastanawiają się nad swoimi kolejnymi krokami, ale gdy zdecydują się na coś, idą na całość bez względu na konsekwencje. Liczba jedenaście powoduje jednak, że człowiek popada w skrajne stany ducha. Od niewiary w siebie po zbytnią pewność siebie, od depresji po euforię. Czasami zachowuje się jak bufon, by innym razem być istotą skromną. Wszystko to powoduje, że ludzie nie wiedzą co o nim myśleć. Nie można go rozgryźć i poznać do cna. W młodości chciałby, żeby go wszyscy lubili i chce mieć jak najwięcej przyjaciół. Wraz z upływającymi latami mija mu ta potrzeba i przyjaciele nie są mu niezbędni do życia. Najlepsza codzienność dla jedenastki to cisza i spokój, a czasami nawet samotność.

Numerologiczna 22
Życie dla których liczba urodzenia to 22 jest pełne wzlotów i upadków. Płynie sobie ono od sukcesu do porażki i od porażki do sukcesu. Jest to zmora tych osób, ponieważ bardzo przeżywają każdą katastrofę popadając przy tym w stany depresyjne. Równie intensywnie przeżywają swoje zwycięstwa. W takich razach osoby dla których liczbą opiekuńczą jest 22 popadają w euforię i nieopisane szczęście. Wielkim problemem dla 22 jest uleganie wpływom innych ludzi. Zbyt często pozwalają sobą manipulować, co wiąże się z wykorzystywaniem ich zdolności, kontaktów towarzyskich lub czegokolwiek innego. Co by jednak nie powiedzieć, to 22 zawsze daje sobie radę. Nawet wtedy gdy dostaną po głowie od osoby, której bezgranicznie wierzyły, to po chwilowym szoku podnoszą się z kolan, szukają wyjścia, a co najważniejsze znajdują je. Aby coś osiągnąć muszą popełnić kilka błędów, a następnie wyciągnąć z nich wnioski. Wspólne życie z osobnikiem którego liczba urodzenia wynosi 22 bywa trudne. Trzeba mieć dla niego wiele cierpliwości i tolerancji. W miłości jednostajny i trochę leniwy. Nawet zdradzać mu się specjalnie nie chce. No chyba, że wystarczająco atrakcyjny partner sam wskoczy mu do łóżka. Chroniąc go przed takimi sytuacjami, można być pewnym jego wierności. Nawet, gdy przestanie kochać nie odchodzi od swego stałego partnera, ale tylko wtedy, gdy jest mu to wygodne. Ponad uczucie ceni dostatnie życie

Czy już teraz wiesz co Cię czeka w przyszłości? Czego się obawiać u swoich przyjaciół? Może odkryłeś jakieś swoje cechy czytając opis własnej numerologi?