Jeśli jesteś osobą w przedziale wiekowym 16-20 lat, to myślę, że właśnie Ciebie ten artykuł może szczególnie zainteresować! A może dodatkowo jesteś tegorocznym maturzystą? Czy po prostu chciałbyś zarobić trochę pieniędzy w lato? Jeśli tak, to trafiłeś w idealne miejsce. Zaraz przekonasz się, że to nie takie trudne, a na dodatek praca, można powiedzieć, czeka za rogiem.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to znalezienie motywacji i chęci do pracy. Bez tego ani rusz! Aby efektownie szukać pracy powinieneś dołączyć do Młodzieżowego Biura Pracy. Placówka znajduje się w Urzędzie Miasta i działa od poniedziałku do środy w godzinach 7:30-15:30, w czwartek do 17:00, a w piątek do 14:00. Po krótkiej pogawędce dostaniesz druk, coś na wzór podania. Należy wszystko dokładnie wypełnić, czyli wypisać dane, umiejętności i zaznaczyć interesujące nas pracę. Muszę tutaj nadmienić, że w podaniu pytają o książeczkę sanitarno-epidemiologiczną(pot. sanepidowską), która jest bardzo ważna i może wiele ułatwić. W pewnym sensie jest to upoważnienie do pracy, w której masz kontakt z żywnością. Specjalistyczne laboratoria badają dane przez ciebie próbki, a z wynikami udajesz się o lekarza Medycyny Pracy, który znajduje się w przychodni ‘’Salus” na ulicy Wrocławskiej. Koszt wyrobienia książeczki to 165zł, a trwa ono 3 tygodnie. Dodatkowym atutem jest fakt, że można ją przedłużać, bez konieczności powtarzania badań. Gdy już dołączyłeś do biura, możesz swobodnie przeglądać oferty pracy. Jeśli zdecydujesz się podjąć jakąś pracę, kontaktujesz się z biurem i zapisujesz na listę. Następnie tylko czekasz na moment rozpoczęcia pracy! Polecam polubienie strony jastrzębskiej filii biura i codzienne przeglądanie wrzucanych tam ofert. Pojawiają się one bardzo często i, niestety, rozchodzą równie szybko.

Zatem zdobycie pracy to nie trudna rzecz, a wszelkie negatywne komentarze o tego rodzaju biurach to tylko stereotypy. Rzeczywistość jest zupełnie inna od stwarzanych opowieści, na temat utrudnień w znalezieniu pracy przez urząd. Praca czeka, a wszystkie formalności to nic trudnego. Jeśli jesteś konsekwentny i pełny zapału to znajdziesz ją bez problemu.

Michał Ozga