Temat może wydawać się błahy, lecz każda osoba, która pragnie mieć zdrowe, ładne włosy powinna wiedzieć jak wybrać odpowiedni grzebień.

Po pierwsze: Możemy wybrać grzebień lub szczotkę. Szczotka jest delikatniejsza dla włosów (oczywiście, jeżeli na końcach „zębów” ma owalne, gładkie osłonki). Dokładniej rozczesuje a jej zęby są okrągłe i nie niszczą struktury włosa.

Po drugie: Rozstaw zębów. W zależności od gęstości i grubości włosów powinniśmy wybrać grzebień o grubych, szeroko rozstawionych zębach. Również szczotka jest większa i ma grubsze zęby. Do włosów cienkich wystarczy tradycyjna szczotka

Po trzecie: Kształt zębów. Powinny być gładkie, zaokrąglone. W żadnym wypadku nie powinno się wybierać tych spłaszczonych, ponieważ ich brzegi są ostre i uszkadzają włos.

Po czwarte: Elastyczność. Zęby elastyczne są dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem od tych sztywnych. Nie łamią się tak szybko i są bardziej odporne na uszkodzenia.

W ten oto prosty sposób możemy codziennie chronić nasze włosy. Czeszemy je codziennie więc warto zadbać o to aby dodatkowo ich nie niszczyć.

Karolina Winiarek