Tak jak w poprzednich latach, tegoroczny największy e-sportowy event w Polsce odbędzie się w Katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.  Rogrywki zostały podzielone na dwa weekendy – ESL One Katowice powered by Intel 24 i 25 lutego i Intel Extreme Masters World Championship Katowice – tydzień później, od 2 do 4 marca.

IEM cieszy się bardzo dużą popularnością, w poprzedniej edycji 2017, Katowicki Spodek został odwiedzony przez ponad 170 tysięcy ludzi, w tym roku prawdopodobnie będzie was jeszcze więcej. Bilety wciąż są w sprzedaży, można je zakupić np. na oficjalnej stronie. Wejście na imprezę jest darmowe, ale słynie ono z bardzo długich kolejek, gdyż chętnych jest tak wielu, że trzeba stać w nich nawet po kilka godzin- co jednak nie zniechęca ludzi do tego, aby zobaczyć rozgrywki i różne inne atrakcje, które zostały przygotowane w tych dniach.

Główna impreza i turnieje będą odbywały się w Spodku, ale w MCK w części eventu nazwanej IEM Expo będzie można odwiedzić i zapoznać się z produktami różnych firm technologicznych, markami z branży e-sportowej oraz influencerami. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie możliwość przetestowania najnowszego sprzętu, wypróbowanie technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz zagranie w najnowsze gry. Będą znajdowały się tam również trzy dodatkowe sceny z turniejami, ktore nie będą pokazane na głównej scenie.

Źródło zdjęć