W Katowickim Spodku i Narodowym Centrum Kongresowym odbywało się najpopularniejsze wydarzenie e-sportowe, czyli Intel Extreme Masters Przez ostatnie dwa weekendy gracze z całego świata (!) obchodzili swoje „święto” i mieli szansę na to, aby zmierzyć się z najlepszymi, podpatrzeć techniki innych graczy, czy po prostu dobrze się bawić.

Ponadto na terenie imprezy odbywały się różnorodne targi na których swoje stanowiska miały największe firmy związane z technologiczną branżą. I to właśnie dzięki firmie ALSEN mieliśmy możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu i móc z bliska przyjrzeć się temu wszystkiemu.

Jak na wydarzenie o międzynarodowej randze nie zabrakło atrakcji oraz znanych postaci w świecie e-sportu oraz platformy YouTube. Stoisko firmy Alsen cieszyło się ogromną popularnością – konkursy prowadzili Namidanobaka oraz Danio, zabawiali oni publiczność i rozdawali ciekawe prezenty, które wywołały uśmiech na wielu twarzach. Specjalną gwiazdą był DeeJay Pallaside, który codziennie dostarcza swoim fanom internetowej rozrywki. Ponadto stoisko uatrakcyjniała również Toyota w której wystawiony był sprzęt gamingowy i FIFA oraz dwadzieścia stanowisk umożliwiających prowadzenie rozgrywek w LoL, StarCraft 2, CS: GO czy też Fortnite. Rozgrywki i konkursy poza ogromną ilością dobrej zabawy przyniosły uczestnikom nagrody – można było zdobyć monitory AOC, dyski SSD GoodRAM, czy różnego rodzaju akcesoria gamingowe firmy Trust.

 

Jednak żadne opisy nie oddadzą emocji, które towarzyszyły turniejom, nie odzwierciedlą radości i miłości do gier komputerowych, które widać było u każdego spośród ogromnych tłumów ludzi.

 

 

Zdjęcia – Mateusz KRZYŻOK
Viktoria Skrzypiec