Powoli lato dobiega końca, a skutki promieni słonecznych, słonej wody czy wiatru odbiły się i na naszych włosach. Warto póki jeszcze na dworze nie ma szkodliwych mrozów zaserwować im kurację regenerującą. Maseczki te zawierają składniki regenerujące, wzmacniające strukturę włosa i nawilżające. Wzbogacone o witaminy B5,E, F i P wspaniale wpływają na nasze włosy. A najlepsze jest to, że można je wykonać samemu w domu!


Maseczka wzmacniająca
-1 jajko
-1 łyżeczka oliwy z oliwek

Składniki ubij na jednolitą pianę, następnie nałóż na włosy i pozostaw na 10 minut. Po upływie tego czasu spłucz pianę z włosów i umyj szamponem.

Dla przesuszonych włosów
-4 łyżki naturalnego jogurtu
-1 jajko

Połącz dokładnie składniki, następnie nałóż na umyte włosy i pozostaw na ok. 10 minut. Po upływie tego czasu spłucz letnią wodą.

Na skórę głowy
-100 g pokrzywy (najlepiej świeżej)
-0,5 l wody
-0,5 l białego octu winnego

Wszystkie składniki gotuj pół godziny, następnie wystudź i przecedź. Odstaw wywar w chłodne miejsce. Zimnym wywarem masuj skórę głowy codziennie. Działa wzmacniająco i odżywczo.

Najlepszy efekt uzyskasz jeżeli po nałożeniu maseczki owiniesz włosy folią spożywczą i ręcznikiem co przyczyni się do lepszego wchłaniania się składników odżywczych. 

Karolina Winiarek