Najłatwiej płynie się z prądem, ale my nie lubimy łatwych rozwiązań. OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować. Oczywiście, cieszą nas pochwały uczestników imprezy, wyrazy uznania ze strony mediów i liczne nagrody, ale jeszcze bardziej cieszą nas wasze pomysły, które narodziły się na naszym festiwalu. Inspiracje, które przełożyły się na waszą sztukę, pracę i życie prywatne.
Historia OFF Festival Katowice to dziesiątki, setki, tysiące dowodów na to, że muzyka zmienia ludzi. A ludzie zmieniają świat. My wiemy i wy wiecie, że dziś świat tego bardzo potrzebuje.

Ten zaczerpnięty z oficjalnej strony wstęp idealnie wyjaśnia czym jest OFF-Festival – od kiedy po raz pierwszy tam przyjechałem zakochałem się w atmosferze i klimacie tej imprezy. Uwielbiam odkrywać nowe brzmienia, próbować czegoś innego, poznawać muzykę z całego świata i OFF jak żaden inny festiwal w Polsce mi to zapewnia. Nie wszystko mi się podoba, nie po każdym koncercie wychodzę z WOW wypisanym na twarzy, ale te uczucie kiedy wchodzę na występ zupełnie nieznanego mi artysty i słyszę coś niesamowitego jest niepowtarzalne.

OFF to także gratka dla fotografii – po części dlatego że ludzie chętnie dają robić sobie zdjęcia, są ciekawie ubrani, prezentują różne style ale również muzycy zachwycają wizualnie – interesujące ubrania, efekty świetlne, scenografia czy ruchy sceniczne. Co rok czekam na te trzy dniowe szaleństwo z tęsknotą.

Na 12. edycji OFF Festivalu w Dolinie Trzech Stawów pojawią się m.in. PJ Harvey, Feist, Swans, Shellac, Talib Kweli Live, Beak>, The Black Madonna, Daniel Johnston i Jessy Lanza, a Polskę reprezentować będą m.in. Kwadrofonik + Artur Rojek i PRO8L3M. Na czterech scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów – absolutnie wyjątkowych, unikalnych, poszukujących.

Przyznam się szczerze że w tym roku znam tylko kilku wykonawców co jest dla mnie dobrą oznaką – oznacza to że zagrają muzycy tak alternatywni, że pewnym jest poznanie czegoś nowego i dobrego. Pełna lista dostępna jest na stronie organizatora – http://off-festival.pl/pl

 

Jeśli jeszcze nie widzieliście naszej zeszłorocznej relacji to gorąco zapraszam – http://silesiayoung.pl/tag/off-festival/

 

źródło – informacje prasowe