Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal wielogatunkowy, odbywający się od 2002 roku w czeskiej Ostrawie. W 2012 roku festiwal przeniesiono na obrzeża miasta, do niezwykłego, postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Wydarzenie zostało uhonorowane m.in. czeską nagrodą Anioła (Anděl) jako Wydarzenie muzyczne roku 2005 i 2006. Trzy lata z rzędu (2004-2006) było też uznane za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku.

Na oficjalnej stronie festiwalu regularnie pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych artystów, którzy wystąpią na czeskiej scenie.  Co nowego?

Wiele radości wywołała informacja o występie Thievery Corporation! Na scenie elektronicznej stanowią klasyczny duet pionierów downtempo, któremu nadali nowoczesny klimat. Podczas Colours of Ostrava 2016 będziemy wspólnie świętować ich 20-lecie! Co więcej, na scenie pojawi się też Francuski elektromagik, wszechstronnie uzdolniony muzyk i wokalista – M83! Do Ostrawy M83 przywiezie całkiem nowy materiał, na który fani czekali pięć lat

Do line-upu Colours of Ostrava również dołączyło 10 nowych czeskich zespołów, między innymi Selective Mute, Republic of Two czy Lake Malawi.

M83-press-shot-2016_web-(2)

  • Materiały prasowe
    Viktoria Skrzypiec