Już 24 maja odbędzie się niesamowita premiera, ponieważ będzie to spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego. Sztuka pod tajemniczym tytułem „.coHanki” będzie wielkim wydarzeniem – nie tylko pięknym dla oka, zachwycającym grą aktorską, dźwiękiem i scenografią, ale także zmuszającym do przemyśleń.

Na stronie Teatru Śląskiego znajdziemy najlepsze wyjaśnienie, że „.coHanki” to dyskusja ze stereotypową rolą kobiety. Wielozadaniowość, pogoń za zaspakajaniem nie swoich potrzeb, życie na żądanie. Trans-codzienność osadzona w powinnościach. Pojawia się pytanie, czy kobieta daje sobie przyzwolenie na zagubienie, nie musząc wcale wychodzić na prostą? Czy rzeczywiście zna swoją trans-kobiecość? Czy daje sobie szansę na relację do samej siebie: JA-MNIE-MNĄ?

Inspiracją towarzyszącą Annie Piotrowskiej, która jest reżyserką odpowiedzialną także za scenografię, kostium i dźwięk, jest myśl malarza Jerzego Nowosielskiego (w rozmowie z Agatą Ławniczak, „Odra” nr 7-8, 1993) – „…fascynuje, jak kształty i wyobrażenia znane z rzeczywistości zewnętrznej nagle nabierają jakiegoś bytu – przenoszą się do innej sfery bytu. To przygoda nie tylko duchowa, ale i emocjonalna. To tak, jakbyśmy się nagle przekonali, że potrafimy latać.”

 

Realizacja

Anna Piotrowska – reżyseria, scenografia, kostiumy, dźwięk

Obsada

Marta Bartczak– Hanka W.
Patrycja Góra – Hanka O.B.
Izabela Małek – Hanka E.
Monika Porwit – Hanka F.

 

W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie spektaklu, Teatru Śląskiego oraz całej redakcji SilesiaYoung zapraszamy na przygodę „nie tylko duchową, ale i emocjonalną”

Premiera – 24.05 20.00
Kolejne spektakle:
25.05 19.00
26.05 19.00
01.06 19.00
02.06 19.00

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY