Jak zachęcić młode osoby do aktywnego spędzania czasu, regularnego uprawiania sportu i zdrowego odżywiania się? To pytanie zadawane jest coraz częściej przez lekarzy i dietetyków, jednak odpowiedź  nie jest jednoznaczna…  Metod jest wiele, a firma BioVerum postanowiła zorganizować sesję zdjęciową przedstawiającą młodych w różnych ciekawych ujęciach często z przymrużeniem oka.  Jaki będzie odzew? Dowiemy się pewnie za niedługo.

Miałam okazję przyglądać się tej sesji, ale także sama brać udział w zdjęciach. Przyznam, że praca na planie to ciekawe doświadczenie, ale także ciężką praca zarówno dla fotografów jak i samych modeli. Wszystko odbyło się w ostatnią sobotę w jednym z jastrzębskich studiów fotograficznych. Sesję wykonali rewelacyjni Izabela i Adrian z IKAS Photography, a zapowiedź efektu ich pracy będziecie mogli podziwiać już za moment. Makijaż i fryzury dla modeli wykonały dziewczyny z Studio Fryzjersko-Kosmetyczne Neljer.

Sesja miała dwa tematy – zdrowe odżywianie i aktywne spędzanie czasu. Modele prezentowali się przed obiektywem z różnymi owocami i warzywami, oraz podczas uprawiania sportu. Nie zabrakło pomysłów, a co ważniejsze całość odbyła się w bardzo ciepłej, zabawnej atmosferze.

IMG_0037 IMG_0030

Uczestnicy zapytani, czy na co dzień uprawiają sport odpowiedzieli, że tak. Przecież to nic dziwnego, kiedy dziewczyna wybierze się na siłownię, lub jeśli ktoś regularnie biega. Takie nawyki trzeba chwalić i motywować innych, aby też pracowali nad sobą. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Sport to nie tylko dbanie o idealną sylwetkę ciała, ale przede wszystkim trening dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzień rozpoczęty od aktywności fizycznej, to dzień udany. Nic dziwnego, że z ust modeli nie znikał uśmiech! Tak samo ważne jest pamiętanie o odpowiedniej diecie, która jest idealnym uzupełnieniem codziennej aktywności. Owoce i warzywa to produkty, których pod żadnym pozorem nie może zabraknąć w codziennym pożywieniu!

Podejmijcie  razem z nami zdrowe wyzwanie i słodycze zamieńcie na owoce, a granie w gry komputerowe na bieganie, lub inny sport. Wystarczy kilka minut dziennie, aby poprawić swoje samopoczucie. Jedna zmiana to wielki krok, a za nią pójdą kolejne, co sprawi, że zdrowy tryb życia wejdzie Wam w nawyk już po bardzo krótkim czasie!

Co tu więcej mówić, myślę, że ta krótka zapowiedź idealnie obrazuje cel akcji. Oby jak najwięcej osób postanowiło pójść w ślady modeli i być ze zdrowiem za pan brat!

Agata Krypczyk